Gimnazjaliści z jedynki pojadą na Camp Nou

Piłka nożna 17 października 2014 Komentarzy

Zwycięzcy Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego PSE & Aldesa Cup 2014 - drużyna Gimnazjum Nr 1 z Ostrołęki - już 22 października gościć będą na stadionie Camp Nou. Wyjazd do Barcelony, miasta w którym występuje jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich świata, jest główną nagrodą dla zwycięzców sportowej rywalizacji.

fot. eOstroleka.plMłodzi piłkarze ostrołęckiego gimnazjum odwiedzą stadion klubu FC Barcelona - Camp Nou. Będą też mieli okazję poznać historię i architekturę stolicy Katalonii, między innymi Dzielnicy Gotyckiej czy budynków zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego. Wyjazd został zaplanowany na 20-23 października.

Młodzieżowy Turniej Piłkarski PSE & Aldesa Cup został zorganizowany w ramach akcji „Energia w dobrych rękach. PSE i Aldesa dla Mazowsza, Warmii i Mazur”. Akcja ta obejmuje działania na rzecz lokalnych społeczności na obszarze inwestycji budowy dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka- Olsztyn Mątki. Dotychczas w ramach akcji przygotowano m.in. pełne eksperymentów i zabaw z energią stoiska edukacyjne, które dzieci mogły odwiedzać w trakcie spotkań dożynkowych w poszczególnych gminach.

Z myślą o najmłodszych opracowany został też program edukacyjny dla szkół podstawowych nt. energii elektrycznej. Jego pierwszy etap rusza już w październiku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.