I liga. Kadetki OTPS Nike bez awansu do finału Mistrzostw Mazowsza (zdjęcia)

Siatkówka 02 lutego 2018 1 Komentarz

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka nie zagrają w finałowym turnieju o mistrzostwo Mazowsza. Podopieczne Tomasza Pakieły w dwumeczu fazy play-off uległy Legionovii II Legionowo.

Legionovia należy do najlepszych drużyn w Polsce w kategorii kadetek, a wysoki poziom prezentuje także drużyna młodziczek grająca jako Legionovia II w rywalizacji kadetek. Zespół trenera Kowala jest rewelacją fazy play-off tegorocznych rozgrywek. Po wygraniu II ligi bez straty seta (!) Legionovia II odprawiła w dwumeczach Metro Warszawa, Nike Węgrów, Spartę Warszawa i SMS Warszawa.

Dwumecz w play-offach pomiędzy Legionovią II a Nike Ostrołęka odbył się w dniach 31 stycznia - 1 lutego. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Legionowie - gospodynie wygrały 3:1 (25:20, 26:24, 20:25, 25:14) i były o krok od ostatecznego sukcesu. W Ostrołęce musiały wygrać dwa sety, by zameldować się w turnieju finałowym o mistrzostwo Mazowsza.

Rewanż zaczął się dobrze dla drużyny Nike Ostrołęka. W pierwszym secie nasze siatkarki szybko wyszły na prowadzenie 6:3 i - mimo chwilowych kłopotów - udało im się uspokoić sytuację i dowieźć wynik do końca. Zwycięstwo 25:18 dawało nadzieję na awans do turnieju finałowego na Mazowszu. W kolejnym secie to już jednak Legionovia przejęła inicjatywę, wyrównana gra toczyła się do stanu 10:9, później przyjezdne odskoczyły na kilka punktów i wygrały seta. Po trzecim secie w obozie Legionowa zapanowała wielka radość, gdyż ta partia również zakończyła się zwycięsko dla gości, co oznaczało ich wygraną w całej rywalizacji. W czwartym secie po emocjonującej końcówce Legionovia wygrała 26:24 i drugi mecz także zakończyła wygraną 3:1. Podopieczne Pawła Kowala awansowały do turnieju finałowego na Mazowszu.

Co dalej z zespołem Nike? Przegrana nie musi oznaczać końca sezonu. Legionovia wprowadziła bowiem dwa zespoły do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza, a do 1/4 finału Mistrzostw Polski awansować może tylko jedna drużyna z danego klubu. Sprawa może rozwiązać się w ten sposób, że o czwarte miejsce z Mazowsza w 1/4 finału MP będzie grany dodatkowy mecz barażowy. Do sprawy wrócimy.

Legionovia II - Nike Ostrołęka 3:1 (25:20, 26:24, 20:25, 25:14)
Nike Ostrołęka - Legionovia II 1:3 (25:18, 18:25, 20:25, 24:26)

Awans: Legionovia II