I liga: Ostrołęczanie wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe

Siatkówka 28 stycznia 2016 Komentarzy

Energa Omis Ostrołęka przegrał z AGH Kraków 0:3 w wyjazdowym meczu I ligi. Zaległe spotkanie 16. kolejki stało na wyrównanym poziomie jedynie w pierwszym secie. Podopieczni Andrzeja Dudźca w tym sezonie wciąż nie zdobyli punktów na wyjeździe.

Biało-czerwoni na wyjazdach spisywali się poniżej oczekiwań, lecz na mecz z Krakowem jechali w optymistycznych nastojach. Wszystko przez postawę w meczu z najsilniejszym zespołem ligi - GKS Katowice. W ubiegłą sobotę podopieczni Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty urwali seta liderowi rozgrywek, dzięki czemu mogliśmy mieć nadzieję, że z AGH uda się w końcu zapunktować na wyjeździe.

Nadzieja na dobry wynik utrzymywała się w pierwszym secie. Przez długi czas na tablicy wyników widniał rezultat oscylujący wokół remisu. Zadecydowały niuanse w końcówce seta - przy piłce setowej dla AGH nasi siatkarze popełnili błąd i to krakowianie cieszyli się z wygranej 26:24. Drugi i trzeci set to partie bez historii - gospodarze kontrolowali grę i zasłużenie wygrali obie partie, ciesząc się ze zwycięstwa 3:0. Biało-czerwoni po raz kolejny nie mieli argumentów do skutecznej walki z rywalem na wyjeździe.

Sytuacja Energi Omis staje naprawdę trudna. Po 17 kolejkach ostrołęczanie znajdują się na trzynastym miejscu w tabeli, wyprzedzając zdegradowany już Hutnik Kraków. Aby bezpiecznie utrzymać się w I lidze należy zająć 11. pozycję, lecz tracimy do niej już cztery punkty. Zespoły z miejsc 12-13 po rundzie zasadniczej zmierzą się ze sobą w walce o utrzymanie w rywalizacji do trzech zwycięstw. Jeżeli Energa Omis nie zacznie punktować, niedługo może zarezerwować sobie miejsce w tej arcyważnej, ale jednocześnie mało pożądanej przez kibiców rywalizacji.

AGH Kraków - Energa Omis Ostrołęka 3:0 (26:24, 25:18, 25:21)

Energa Omis: Nowosielski, Plizga, Zimoń, Szaniawski, Ostrowski, Faryna, Kołodziej (libero) oraz Tomczak, Zalewski, Cichocki, Obermeler, Szwaradzki.