Incydent w meczu B Klasy ostrołęckiej. Zawodnik Orza Goworowo zdyskwalifikowany

Piłka nożna 03 listopada 2023 6 Komentarzy

O tym meczu stało się głośno w całej Polsce za sprawą awantury na boisku, która przedwcześnie zakończyła to spotkanie. Jak się dowiedzieliśmy, zawodnik Orza Goworowo, który w meczu z Iskrą Krasne naruszył nietykalność cielesną sędziego, został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją.

W 77. minucie meczu B Klasy ostrołęckiej Iskra Krasne-Orz Goworowo doszło do sytuacji, która ostatecznie zakończyła to spotkanie. Jeden z graczy z Goworowa naruszył nietykalność cielesną sędziego, a arbiter po tym incydencie zakończył mecz. Gracze Orza wcześniej narzekali na jakość sędziowania w tym spotkaniu, a w feralnej minucie... prowadzili 3:2.

Relacje, co do samego zdarzenia były różne: sędzia twierdził (nawet w wywiadzie dla TVP Sport), że został uderzony, piłkarze zaprzeczali, że doszło do jakiegokolwiek pobicia. Jednocześnie Orz przeprosił sędziego:

Nie ulega wątpliwości, że została naruszona nietykalność cielesna sędziego oraz jego godność jako człowieka. Nie powinno to nigdy nikogo spotkać na boisku piłkarskim w szczególności osoby starszej jaką jest Pan Witold.

Wynik meczu zweryfikowano na walkower 3:0 dla Iskry, a sprawą zajął się Wydział Dyscypliny Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Jak się dowiedzieliśmy, zawodnik, który brał udział w tym zdarzeniu (Cezary Gęsich), został zdyskwalifikowany na dwa lata. Od tej decyzji przysługuje mu jeszcze odwołanie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
15:45, 03 listopada 2023

Pele

A sędzię powinien być na 10 lat zdyskwalifikowany za swoje sędziowskie decyzję  

ocena: 85%         zgłoś
...
16:13, 03 listopada 2023

Obiektyw

Ten sam straszy " Pan" mówił do zawodników że są patologia , sędziował a ręcznej drukował mecz na korzyść gospodarzy , i co mu za to zrobicie ? A no nic , pokrzywdzony i tyle ... Niczym komendant główny granatnik ....porażka sędziowie psują ten piękny sport !!!!!!

ocena: 75%         zgłoś
...
17:28, 03 listopada 2023

Mario

To już nie pierwszy przypadek tego Sędziego który doprowadza do dramatycznych Decyzji i się nie dziwię, że Zawodnicy czy też Trenerzy nie wytrzymują i puszczają im Nerwy Poprostu Radził bym się zastanowić Związkowi Ciechanowsko- Ostrołęckiemu czy Tacy Sędziowie Powinni dalej Sędziować Mam wiele do życzenia nad Sędziowaniem może Dalsze Szkolenia i też dla Obserwatorów aby realnie opisywali a nie tuszowali wybryki Sędziów!!!!

ocena: 78%         zgłoś
...
01:14, 04 listopada 2023

Nieznany

Narzekacie im lepsza liga tym lepsi sędziowie proste gram w a klasie nie raz są głupie decyzje ale jak bym grał lepiej to było by ich mniej a sędziów na B klase jest strasznie mało więc cieszymy się że chociaż paru sędziów jest którzy podejmują się prowadzenia takich spotkać  

ocena: 56%         zgłoś
...
06:58, 04 listopada 2023

Kibic

Sędzia który sędziuje mecz powinien być fer z zawodnikami a za takie sędziowanie nie zdziwie się jak mu jeszcze ktoś w łeb nie zadzwoni może się nauczy w końcu gwizdać  ostatnio byłem na meczu Orza i naprawdę chłopaki dają z siebie wszystko i wcale nie są agresywni do przeciwników czy do sędziów.

ocena: 89%         zgłoś
...
10:09, 04 listopada 2023

Do wyżej

Sędziowie to są święte krowy. Czy młodzi czy starzy robią błędy. Przykład sędziowania w piątej lidze na ostatnim meczu Narwi  

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.