IV liga: Korona Ostrołęka walcząca do końca (zdjęcia)

Piłka nożna 16 września 2017 34 Komentarzy

Korona Ostrołęka zremisowała z Drukarzem Warszawa 2:2 w meczu 7. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Ostrołęczanie już po kwadransie przegrywali 0:2, ale ostatni kwadrans był ich popisem. Bramkę dającą punkt gospodarze strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry!

Korona Ostrołęka przyzwyczaiła kibiców do strzelania bramek już na początku spotkania. Tym razem było jednak inaczej. Już w 4. minucie Drukarz wyszedł na prowadzenie po golu Przemysława Palińskiego - po wyrzucie z autu piłka została przez niego przedłużona głową, odbiła się od słupka i kompletnie zaskoczyła Łyzińskiego. Co gorsza, po kwadransie było już 2:0 po precyzyjnym strzale Piotra Wołowicza. Mimo usilnych starań, gospodarzom nie udało się trafić do bramki strzeżonej przez Krzysztofa Mazura. Do przerwy goście prowadzili dwiema bramkami, ale prawdziwe emocje nadeszły w drugiej części gry.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy strzału z dystansu spróbował Kamil Jastrzębski, a w 52. minucie Przemysław Olesiński próbował zaskoczyć Mazura z rzutu wolnego, lecz trafił wprost w niego. Od 70. minuty Korona grała w przewadze jednego zawodnika, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Kamiński. W 74. minucie mogło być po meczu - jeden z graczy Drukarza przejął piłkę w polu karnym i potężnie huknął, ale minimalnie obok słupka. W 81. minucie kolejną sytuację miał Drukarz - tym razem w sytuacji sam na sam Andrzej Łyziński okazał się lepszy od rywala. Piłka szybko powędrowała pod pole karne gości, Maciej Staszczuk popędził prawym skrzydłem, dośrodkował wprost na nogę Damiana Drężewskiego, a ten strzelił kontaktowego gola dla Korony. Odżyły nadzieje na punkty!

Od tego momentu Korona wyraźnie przeważała. W 90. minucie Andrzej Łyziński posłał znakomite podanie przez całe boisko do Pawła Kowalkowskiego, ale ten nie opanował trudnej piłki, a szkoda, bo gdyby to zrobił to byłby sam na sam z bramkarzem. Parę minut później Kowalkowski okazał się jednak bohaterem Ostrołęki. Gdy dostał piłkę w polu karnym, zamiast dośrodkowywać postanowił ruszyć w kierunku bramki i posłać potężny strzał z ostrego kąta. Ku uciesze publiki, piłka trafiła do siatki, choć wydawało się, że z tej pozycji trudno będzie strzelić gola. Była to bramka dająca remis 2:2.

To nie był jednak ostatni akcent tego meczu. Chwilę później jeden z graczy Drukarza bezpardonowo zaatakował wślizgiem łapiącego piłkę Andrzeja Łyzińskiego. Na boisku wybuchła mała awantura, trwały przepychanki, a czerwoną kartkę otrzymał gracz Drukarza Jakub Bogucki. Chwilę później sędzia zakończył mecz, skończyło się podziałem punktów, które należy uznać za sukces biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich doprowadzono do wyrównania. Korona pokazała jednak, że walczy do końca i za to żółto-niebieskim należą się wielkie brawa.