zdjecie 1233
zdjecie 1233

IV liga mazowiecka ponownie przejdzie reformę

Piłka nożna 30 czerwca 2017 3 Komentarze

Sezon 2017/18 będzie trudny dla czwartoligowców z grupy północnej i południowej. Reorganizacja tego poziomu rozgrywek sprawia, że aby utrzymać status czwartoligowca, trzeba będzie się mocno napracować.

Reforma IV ligi w praktyce oznacza, że z dwóch 18-zespołowych grup IV ligi powstanie jedna 20-zespołowa. Dla drużyn, które w najbliższym sezonie grały będą w IV lidze, w tym dla Korony Ostrołęka, oznacza to, że trzeba będzie znaleźć się w czołówce IV ligi, aby się... w niej utrzymać. W IV lidze pozostaną bowiem drużyny z miejsc 1-7, a w bardziej pesymistycznym przypadku 1-6 (tak będzie kiedy do IV ligi mazowieckiej spadnie jedna z mazowieckich drużyn z III ligi).

Bardziej pamiętliwi kibice mogliby powiedzieć, że gdzieś już słyszeli o takiej reformie. Owszem, 10 lat temu i dokładnie w drugą stronę. Wtedy z jednej grupy IV ligi utworzono dwie, likwidując Mazowiecką Ligę Seniorów, czyli V ligę. Po dekadzie IV liga wróci więc do punktu wyjścia, jedyną różnicą będzie 20 zespołów, a nie 18 jak wtedy. Ma to zapewnić wyższy poziom rozgrywek, ale również zwiększy koszty dla uczestniczących w niej zespołów.

W sezonie 2017/18 obowiązywał będzie jeszcze podział na grupy. W IV lidze mazowieckiej grupie północnej wystąpią: Huragan Wołomin, Mazovia Mińsk Mazowiecki, MKS Ciechanów, Wisła II Płock, KS Łomianki, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Błękitni Raciąż, Pogoń II Siedlce, MKS Przasnysz, Bzura Chodaków, Dolcan Ząbki, Mławianka Mława, Bug Wyszków, Mazur Gostynin, Drukarz Warszawa i Korona Ostrołęka. Z kolei w grupie południowej zagrają: Victoria Sulejówek lub Pogoń Grodzisk Mazowiecki (trwają baraże), Broń Radom, Mszczonowianka Mszczonów, Mazur Karczew, Pilica Białobrzegi, Oskar Przysucha, Sparta Jazgarzew, KS Piaseczno, Energia Kozienice, Wilga Garwolin, Błonianka Błonie, Znicz II Pruszków, LKS Promna, Drogowiec Jedlińsk, Naprzód Skórzec i Perła Złotokłos.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
12:28, 30 czerwca 2017

Gość

korono witaj za rok znów w okregówce a moze nie dokonczycie sezonu jak sasiedzi za miedzy czyli jbb łyse


...
17:43, 30 czerwca 2017

też kibic

sąsiedzy zza miedzi .. no nie porównujmy szamba z perfumerią...koro na jest lepiej zarządzana


...
14:08, 01 lipca 2017

Kibic Narwi

Jak trzeba bedzie zajac 6 miejsce zeby sie utrzymac to Korona spadnie, nie ma bata, pomimo tych transferow to nie jest ekipa na czolowa szostke  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.