zdjecie 7612

Jakub Waszkiewicz powalczy w Mistrzostwach Polski juniorów

Sporty walki 19 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Jakub Waszkiewicz z Victorii Ostrołęka znalazł się w gronie piętnastu pięściarzy w kategorii 60 kg, którzy przystąpią do rywalizacji w indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów w boksie. Odbędą się one w dniach 25-30 kwietnia w Nowej Dębie. Waszkiewicz dobrze przygotował się do tych zawodów. Plany są ambitne.

Jakub Waszkiewicz to aktualny mistrz Polski kadetów i do rywalizacji wśród juniorów przystępuje jako jeden z kandydatów do końcowego sukcesu. - Miejmy nadzieję, że Jakub też zdobędzie jakiś medal - mówił w naszym wywiadzie trener Paweł Czartoryski, nawiązując do niedawnego sukcesu w postaci medalu Marka Pietruczuka na Mistrzostwach Polski seniorów. Czy Jakub pójdzie w ślady starszego kolegi?

Konkurencja jest spora. Do rywalizacji w kategorii 60 kg przystępuje piętnastu pięściarzy. Oprócz Jakuba Waszkiewicza są to: Krzysztof Franczyk (ZKB Jaskinia Lwa), Arman Dabahyan (Zawisza Bydgoszcz), Mariusz Banach (Paco Lublin), Patryk Raszyński (Jungle Gym Łódź), Maciej Kiwior (Tiger Tarnów), Adrian Oleksiej (Tiger Łomża), Łukasz Bobrzyński (Beniaminek Starogard Gdański), Damian Durkacz (Spartan Knurów0, Sebastian Wróż (Szamotuły Boxing Team), Adam Dziuba (Niedźwiedź Kętrzyn), Kewin Kokoszka (Korona Wałcz), Mateusz Rudnicki (Wisłok Rzeszów) i Kornel Siemaszko (ŻKSW Żary).

W ramach przygotowań do Mistrzostw Polski Jakub Waszkiewicz wystąpił na Gali Sportów Walki "Sparta" w Ostrołęce, gdzie zmierzył się z Adrianem Oleksiejem z Łomży. Pokonał go jednogłośnie na punkty, potwierdzając dobrą formę przed nadchodzącymi zawodami. Oby podobnie było też na Mistrzostwach Polski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.