zdjecie 2298
zdjecie 2298

Jakub Waszkiewicz ze złotem Mistrzostw Warszawy i Mazowsza

Sporty walki 08 marca 2017 0 Komentarzy

W ubiegły weekend w hali CRS Bielany w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza juniorów i juniorów młodszych w boksie. Zwycięską walkę dającą tytuł mistrzowski stoczył pięściarz Victorii Ostrołęka Jakub Waszkiewicz. Jako mistrz pojedzie także na zgrupowanie kadry narodowej.

Mistrzostwa Warszawy juniorów i juniorów młodszych  w boksie zorganizował Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski. W imprezie wzięło udział 70 zawodników reprezentujących 17 klubów z województwa. Była to dla nich okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, a trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, gdyż wyłapać bokserskie talenty jest niezwykle ciężko.

Tym bardziej cieszy, że swój talent pokazał Jakub Waszkiewicz z Victorii Ostrołęka, boksujący wśród juniorów w kategorii do 60 kg. W związku z małą liczbą rywali Waszkiewicz stoczył tylko walkę finałową, pokonując Kacpra Niewiadomskiego z KS Raszyn. Zwycięstwo pozwoliło uzyskać prawo do startu Mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się pod koniec kwietnia. Ostrołęczanin otrzymał też powołanie do kadry narodowej na turniej Danaz Pozniakas w Wilnie, który już się rozpoczął i potrwa do 12 marca.

Mistrzami Warszawy i Mazowsza zostali: juniorzy Radosław Radiuk (KS Raszyn, 56 kg), Jakub Waszkiewicz (Victoria Ostrołęka, 60 kg), Mateusz Szewczyk (KS Raszyn, 75 kg) i Jakub Grabowski (Legia Fight Club, 91 kg) oraz juniorzy młodsi Kacper Łaszczyk (Knock Out Gym, 54 kg), Konrad Makowski (RKB Boxing Radom, 57 kg), Marcin Michalec (Legia Warszawa, 60 kg) i Jakub Bujała (RKB Radom, 66 kg).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.