zdjecie 6063
zdjecie 6063

Jan Klemendorf powiększa kolekcję medali Igrzysk Polonijnych!

Inne 05 sierpnia 2019 4 Komentarze

Ostrołęczanin Jan Klemendorf to nie tylko legenda ostrołęckich klubów, ale także Światowych Igrzysk Polonijnych, z których co dwa lata przywozi medale w rywalizacji tenisistów stołowych. W tym roku było podobnie.

Ostrołęczanin Jan Klemendorf to nie tylko legenda ostrołęckich klubów, ale także Światowych Igrzysk Polonijnych, z których co dwa lata przywozi medale w rywalizacji tenisistów stołowych. W tym roku było podobnie.

O Janie Klemendorfie pisaliśmy już wielokrotnie w naszym serwisie. Starsi kibice pamiętają go z występów w barwach ostrołęckiej Narwi i Startu, a ci młodsi mogą kojarzyć jego doskonałe występy w barwach Rzekunianki Rzekuń. Choć Klemendorf w czerwcu ukończył 65 lat, to wciąż jest w doskonałej formie i potwierdził to przy stole na XIX Światowych Igrzyskach Polonijnych w Gdyni.

W igrzyskach biorą udział Polacy mieszkający za granicą. Jan Klemendorf przez wiele lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, w ostatnich latach częściej przebywa w Ostrołęce.

Tym razem Jan Klemendorf przywiózł do domu dwa złote medale. W grze podwójnej mężczyzn wystąpił w parze z Maciejem Stefańskim, mieszkającym w Niemczech. Nie dali oni szans rywalom, w finale pokonując "niemiecką" parę Andrzej Matlakowski - Zbigniew Śmigielski. Brąz dla pary "austriackiej" - Włodzimierza Siudka i Grzegorza Brygidera, a także dla pary "grecko-białoruskiej" Zbigniew Kruczyński-Jurij Kuliczuk.

Indywidualnie Klemendorf wystąpił w grupie wiekowej 56-70 lat i zdobył złoty medal, wyprzedzając Stanisława Magdonia (mieszkaniec Niemiec) oraz Józefa Kozłowskiego (mieszkaniec Litwy) i Bohdana Ondraszka (mieszkaniec Czech).

Kolejne igrzyska polonijne za dwa lata. I patrząc na formę Jana Klemendorfa, jeżeli zostanie ona utrzymana to o kolejne medale ostrołęczanina możemy być spokojni. Tymczasem - gratulujemy tegorocznych zdobyczy!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
08:24, 05 sierpnia 2019

znajomy

Forma świetna !!!!   Gratulacje za oba medaliska !!!!


...
11:12, 05 sierpnia 2019

Gość

Brawo :)


...
01:04, 06 sierpnia 2019

Gość

O ile dobrze pamiętam to chłopak że szkoły nr. 6


...
21:56, 06 sierpnia 2019

czopiarz

Jasiu tak trzymaj!!!!!!Gratulacje!!!!!!!!Liczyłem na Twój sukces!!!!!!!!!Twoja sportowa postawa i forma-przykład dla młodszych!!!!!!!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.