zdjecie 8073

IV liga: Rzekunianka bez porażki w pierwszej części sezonu!

Inne 04 lutego 2018 0 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń ma za sobą rewelacyjną pierwszą część sezonu w IV lidze tenisa stołowego. Drużyna z powiatu ostrołęckiego finiszuje na pierwszym miejscu ze znakomitym bilansem 10 zwycięstw i 1 remisu.

Rzekunianka Rzekuń ma za sobą rewelacyjną pierwszą część sezonu w IV lidze tenisa stołowego. Drużyna z powiatu ostrołęckiego finiszuje na pierwszym miejscu ze znakomitym bilansem 10 zwycięstw i 1 remisu.

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek rzekuńscy tenisiści okazali się zdecydowanie lepsi od Sokoła Brwinów. Najpierw niezawodny Jan Klemendorf rozgromił Daniela Sztajera 3:0, a kolejny punkt dla Rzekunianki zdobył Mariusz Kowalczyk po wygranej 3:0 nad Ryszardem Koniewiczem. Pewne zwycięstwa, oprócz Klemendorfa i M. Kowalczyka, odnosił też Grzegorz Kowalczyk. Gospodarze zdołali zdobyć dwa punkty, w spotkaniach przeciwko Mirosławowi Krystkowiczowi. Ostatecznie Rzekunianka wygrała 8:2 i przypieczętowała zwycięstwo w pierwszej rundzie IV ligi gr A. Zespół z Rzekunia w 11 meczach odniósł 10 zwycięstw, zremisował 1 spotkanie (7:7 z UKS II Sanniki).

Tabela końcowa przedstawia się następująco:

1. LUKS RZEKUNIANKA Rzekuń - 11 m - 21 pkt
2. KS ATS Warszawa  - 11 m - 20 pkt
3. GKS WKRA Sochocin - 11 m - 16 pkt
4. TĘCZA II Budki Piaseckie  - 11 m - 15 pkt
5. KS Wąsewo  - 11 m - 14 pkt
6. UKS II Sanniki  - 11 m - 13 pkt
7. KU AZS PW II Warszawa - 11 m - 9 pkt
8. GUKS ORZEŁ II Siedlin  - 11 m - 8 pkt
9. UKS 14 Ursus  - 11 m - 8 pkt
10. TS Ciechanów  - 11 m - 6 pkt
11. TG SOKÓŁ I Brwinów  - 11 m - 2 pkt
12. KS SOKÓŁ Serock - 11 m - 0 pkt

Rzekuniankę czeka teraz druga runda gier. Tenisiści z powiatu ostrołęckiego przystąpią do niej z pierwszej pozycji. Jak wyglądać będzie dalsza rywalizacja w IV lidze?

W pierwszej rundzie drużyny w grupie A i B grały systemem każdy z każdym. Na podstawie weryfikacji rozgrywek pierwszej rundy drużyny, które zajmą w grupie A i B miejsca 1-6 utworzą grupę grające o miejsca 1-6 z zachowaniem dorobku punktowego z I rundy i grać będą w II rundzie o awans do III ligi mężczyzn.

Zwycięzca grupy A gra baraż o awans do III ligi z drużyną, która zajęła 2 miejsce w grupie B oraz zwycięzca grupy B gra baraż o awans do III ligi z drużyną, która zajęła 2 miejsce w grupie A. Gospodarzami pierwszych meczów barażowych są drużyny, które zajęły 2 miejsca w swoich grupach po rundzie zasadniczej. Zwycięzcy baraży automatycznie awansują do III ligi.

fot. pixabay.com

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.