Jarkowski w dziesiątce kolarskiego ultramaratonu!

Kolarstwo 04 maja 2018 2 Komentarze

W dniach 28-29 kwietnia w Parczewie (woj. lubelskie) odbył się wyścig kolarzy długodystansowych. Do wyścigu przystąpiło prawie dwustu śmiałków, z czego do mety dotarło 144 zawodników.  Znakomity występ zanotował zawodnik KK24h Tomasz Jarkowski z Ostrołęki, plasując się w pierwszej dziesiątce wyścigu.Wyścig przeprowadzono na trasie:

PPK - START - Parczew stadion - 0 km
PK 1 - Krasnystaw - 108 km
PK 2 - Hrubieszów - 172 km
KP 3 - Józefów - 258 km
PK 4 - Janów Lubelski - 336 km
PK 5 - Żółkiewka - 404 km
PK 6 - Dąbrowa - 467 km
KPK - META Parczew stadion - 510 km

Ultramaraton "Piękny Wschód" zawsze wymaga dużego wysiłku kolarzy. Ten opłacał się Tomaszowi Jarkowskiemu z Ostrołęki. Zawodnik KK 24h pokonał dystans 510 km w czasie 17 godzin i 39 minut, co dało mu 10. miejsce open w całej rywalizacji.

- Piękny Wschód" to zawody zaliczane do Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich, rozgrywane na 500-kilometrowej pętli . W tym roku trasa wiodła przez m.in.: Krasnystaw, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski oraz Janów Lubelski. Na trasie znajdowało się sześć punktów kontrolnych, na których można było się posilić i odpocząć. Na starcie stanęło 55 zawodników w kategorii solo oraz 108 zawodników w kategorii open. Kolarze zostali podzieleni na sześcioosobowe grupy, startujące co 5 minut, przy czym w kategorii solo zawodnicy po kilku kilometrach rozdzielali się, jadąc indywidualnie w odstępie co najmniej 100m. Pogoda podczas wyścigu była piękna, choć w pierwszej części trasy uczestnicy musieli zmierzyć się z dość silnym, niesprzyjającym wiatrem, który znacznie utrudniał jazdę - relacjonuje Jarkowski.

Warto podkreślić, że w 2017 roku Jarkowski pojechał w tym samym wyścigu w czasie 20 godzin i 39 minut. Wracając jeszcze do tegorocznej rywalizacji, wystartował w niej również Dariusz Aleksandrowicz, lecz musiał zakończyć jazdę około dwusetnego kilometra. Z kolei Michał Ciecierski z Miastkowa w klasyfikacji solo, czyli jazda indywidualna na czas, uzyskał trzynasty wynik - 19:36.38. Na zdjęciu: Tomasz Jarkowski i Michał Ciecierski po ukończonym wyścigu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:52, 04 maja 2018

Nidzica

brawo Tomek, jesteśmy dumni ,tak trzymaj

ocena: -         zgłoś
...
10:09, 04 maja 2018

kolarz

BRAWO TOMEK, BRAWO MICHAŁ, BRAWO DAREK !

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.