zdjecie 762

Juniorzy Narwi ukarani walkowerem. Pomylili miejscowości, pojechali bez dokumentów

Piłka nożna 15 września 2015 Komentarzy

Nie tylko seniorzy MKS Narew Ostrołęka w ubiegły weekend przegrali walkowerem. Podobny przypadek spotkał także juniorów tego klubu występujących w lidze wojewódzkiej. Historia porażki walkowerem ze Startem Proboszczewice jest wprost niewiarygodna, nawet na poziomie juniorskim!

Nie tylko seniorzy MKS Narew Ostrołęka w ubiegły weekend przegrali walkowerem. Podobny przypadek spotkał także juniorów tego klubu występujących w lidze wojewódzkiej. Historia porażki walkowerem ze Startem Proboszczewice jest wprost niewiarygodna, nawet na poziomie juniorskim!

Podopieczni trenera Mirosława Grzyba wyruszyli z Ostrołęki na niedzielny mecz ligi mazowieckiej juniorów przeciwko Startowi Proboszczewice. Miejscowość z pewnością nie należy do rozpoznawalnych i pewnie wielu mieszkańców naszego miasta nie miałoby pojęcia, w którym miejscu znajduje się siedziba klubu Start. Wyobrażamy sobie więc, jakie było zdziwienie piłkarzy ostrołęckiej drużyny kiedy dotarli na miejsce i okazało się, że są... nie w tych Proboszczewicach co trzeba. Piłkarze Startu zachowali się jednak fair i pozwolili Narwianom na dojazd do odpowiedniej miejscowości - mecz miał zacząć się z opóźnieniem.

Do spotkania jednak nie doszło, bo na miejscu okazało się, że... nie wszyscy piłkarze Narwi mają dokumenty, uprawniające do gry, a sędzia nie zgodził się na dosłanie ich po meczu. Skończyło się więc walkowerem dla Startu. Na pocieszenie, obie ekipy rozegrały sparing, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Ocenę całej sytuacji pozostawiamy naszym czytelnikom. Przypomnijmy, że MKS Narew przeżywa spore kłopoty - z klubu w ostatnim czasie odeszło wielu społecznych pracowników pionu organizacyjnego (m.in. kierownik drużyny, przewodniczący komisji rewizyjnej, prezes - a rezygnację zapowiedział także kolejny członek zarządu). Dymisję złożył także trener pierwszego zespołu Damian Dąbrowski. Jeszcze w tym tygodniu Narew ma zostać wycofana z rozgrywek IV ligi mazowieckiej seniorów.

Jakie są plany klubu MKS Narew na najbliższe tygodnie? Jak informuje portal narewplus.pl (od jakiegoś czasu nie będący oficjalną stroną klubu), zarząd Narwi odbył spotkanie z kibicami, na którym przedstawiano propozycje i argumenty za konkretnymi rozwiązaniami mającymi na celu poprawienie sytuacji w klubie. Kibice przedstawili swoje postulaty, czyli wycofanie drużyny z IV ligi mazowieckiej seniorów oraz ogłoszenie upadłości klubu i rozpoczęcie działalności od nowa. Jak zapowiadają fani Narwi, sami przeprowadzili rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy byliby chętni wesprzeć klub gdyby ten miał "czystą kartę" - tj. nowy zarząd i brak długów. Czy plan się powiedzie? Z pewnością przekonamy się o tym już w najbliższych miesiącach. Tymczasem kibicom Narwi pozostaje jedynie wspieranie juniorów w kolejnych starciach I ligi mazowieckiej - mecz 7. kolejki przeciwko Zniczowi II Pruszków zaplanowano na 19 września o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Partyzantów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.