zdjecie 473

Kolarze rywalizowali w gminie Lelis [ZDJĘCIA]

Inne 10 października 2015 Komentarzy

27 września wyścig kolarski Kurpie MTB pod hasłem "Moja mała ojczyzna" zawitał do Lelisa. W zawodach organizowanych przez Klub Kolarski 24h i Gminę Lelis wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników, ścigających się na różnych dystansach.

27 września wyścig kolarski Kurpie MTB pod hasłem "Moja mała ojczyzna" zawitał do Lelisa. W zawodach organizowanych przez Klub Kolarski 24h i Gminę Lelis wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników, ścigających się na różnych dystansach.

Organizatorzy ulokowali trasę w urokliwych lasach leśnictwa Łodziska. Charakter wyścigu był identyczny jak w ubiegłych latach, czyli rywalizacja kolarzy odbyła się na wyznaczonych rundach w terenie leśnym. Taka formuła zawodów pozwoliła kibicom kolarstwa na obserwację zawodników na trasie wyścigu.

Wyścig otworzyła rywalizacja dzieci na trasie MINI. Miały do pokonania 3 rundy po 2 km.  Wystartowały na niej dzieci ze szkoły podstawowej. Rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych SMYK, ŻAK, MŁODZIK - odrębnie dziewczynki i chłopcy. Trasa wyścigu dla dzieci została poprowadzona przez okolice lasu w Lelisie.

Dystans MINI najszybciej pokonali: Kamil Grabowski Klub Kolarski 24h Nowa Wieś (16:15), tuż za nim Michał Fularski z Przasnysza i Szymon Białczak z Nowej Wsi. Wśród dziewczyn najszybsza była  Wawer Luiza argema.pl Prostki (17:58), przed Martą Gawek z Ostrołęki i Wiktorią Ejzemberg z Łodzisk.
Na dystansie MINI rywalizowało łącznie 28-iu młodych adeptów kolarstwa.

Po południu bardziej doświadczeni zawodnicy ruszyli na trasy MIDI i MAXI, mieli oni do pokonania odpowiednio 20 i 40 km na bardzo trudnej technicznie trasie. Zawodnicy z dystansu MIDI musieli przejechać jedno okrążenie na bardzo interwałowej trasie. Był to wyścig przygotowany specjalnie dla pań, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: K1, K2 i K3. Organizator zadbał również o płeć męską i razem z paniami mogli rywalizować panowie w kategorii OPEN.

Panie, które były głównymi bohaterkami tego dystansu, w ten ciepły wrześniowy dzień przyjechały na metę zmęczone, lecz na tak trudnej trasie musiały dać z siebie wszystko. Zwycięstwo odniosła zawodniczka z Trójmiasta, Olga Niewiarowska - Trek Honda Gdynia. Trasę pokonała z czasem 1:01:23, przed Anną Ostrowską z Chorzel - 1:01:41 i Katarzyną Sieńko z Białegostoku - 1:07:13.

Wśród panów na dystansie MIDI najszybszym okazał się Zbigniew Obrycki Bliska Team z Łomży z czasem 00:55:08. Po nim dojechali: Maciejem Papiernik z Białegostoku - 55:55 i Jakub Regulski  z Przasnysza - 56:44. Na dystansie MIDI rywalizowało łącznie 48 zawodniczek i zawodników w tym 9 pań.

Najdłuższą trasę MAXI (40km) najszybciej pokonał Rafał Wróblewski CWT SZ z Przasnysza z czasem 1:41:17. Do mety dojechał samotnie wyprzedzając rywali o prawie 4 minuty. Jako drugi linię mety przekroczył Łukasz Milewski BLU CERSANIT TEAM REFLEKS z Białegostoku 1:45:12, na pozycji trzeciej wyścig ukończył Wojciech Zych Bliska Team z Białegostoku, przegrywając zaledwie o 8 sekund (1:45:20). Na dystansie MAXI rywalizowało łącznie 37 zawodników.

Gdy na leśnych trasach rywalizowali dorośli, w tym samym czasie odbył się wyścig "O Złoty Dzwonek do roweru", w którym wystartowali przedszkolacy. Wszystkie dzieci dojechały do mety i w  nagrodę zostały udekorowane pięknymi pucharami, medalami oraz oczywiście „złotymi dzwonkami”. Zabawę rowerową oraz inne atrakcje dla dzieci przeprowadzili konsultanci Europe Direct w Ostrołęce.

Na wszystkich zawodników na mecie czekały okazałe, specjalnie tłoczone na tę imprezę medale, które ufundował kolarz amator z Łysych. Specjalną nagrodą (rowerem miejskim) ucieszył się Dominik Niegowski  z Ludwinowa, gdy podczas losowania przez wójta gminy Lelis Stefana Prusika, jego los okazał się szczęśliwym.

Rower przekazany Klubowi Kolarskiemu 24h przez WORD w Ostrołęce postanowiono rozlosować dla dzieci biorących udział w 3 etapach wyścigu MINI organizowanego przez Klub Kolarski 24h.

Uczestnicy wszystkich wyścigów rywalizowali o Puchary Wójta Gminy Lelis. Rywalizację najszybszego zawodnika z gminy wygrali: Daria Parzychowska Klub Kolarski 24 h z Białobieli, Ewa Parzychowska Klub Kolarski 24h z Białobieli, Jakub Kosakowski Sp w Lelisie z Łodzisk i Paweł Niedbała Klub Kolarski 24h z Dąbrówki. Puchary wręczył osobiście wójt gminy Lelis Stefan Prusik.  Organizator przyznał także nagrody rzeczowe oraz okazałe puchary kolarskie ufundowane przez Starostę ostrołęckiego Stanisława Kubła dla najszybszych zawodników z powiatu ostrołęckiego:
- dystans MINI – Daria Parzychowska (Klub Kolarski 24h) – Białobiel oraz Kamil Grabowski z Nowej Wsi (Klub Kolarski 24h);
- dystans MIDI - Ewa Parzychowska (Klub Kolarski 24h) z Białobieli;
- dystans MAXI – Arkadiusz Jechanowski (Klub Kolarski 24h) z Kadzidła.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczył Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł. Więcej informacji o wyścigu znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej KK 24h Ostrołęka pod adresem kk24h.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.