Ostrołęczanie mistrzami świata! [ZDJĘCIA]

Inne 14 września 2016 11 Komentarzy

Hubert Nakielski i Karol Bojarski z Ostrołęki zdobyli wraz z drużyną narodową mistrzostwo świata w ratownictwie wodnym w konkurencji 4x25 m holowanie manekina. Sukces, osiągnięty podczas mistrzostw globu w holenderskim Eindhoven, jest największym wyczynem w ich karierze.

Hubert Nakielski i Karol Bojarski z Ostrołęki zdobyli wraz z drużyną narodową mistrzostwo świata w ratownictwie wodnym w konkurencji 4x25 m holowanie manekina. Sukces, osiągnięty podczas mistrzostw globu w holenderskim Eindhoven, jest największym wyczynem w ich karierze.

Na mistrzostwa, które rozgrywane były na 50-metrowym basenie w Eindhoven, przyjechało kilkadziesiąt reprezentacji z całego świata, m.in z Polski, Egiptu, Holandii, Szwajcarii, Niemiec Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Norwegii, Japonii Szwecji, Czech, Hongkongu, Argentyny, RPA, Australii, Nowej Zelandii, Chin, Irlandii i Francji. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się ostrołęczanie Hubert Nakielski i Karol Bojarski oraz Klaudiusz Matura ze śląskiego WOPR i Paweł Borycki z dolnośląskiego WOPR.

Ostrołęczanie startowali zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski w konkurencji 200 m z przeszkodami, podczas eliminacji, uzyskał czas 2:06.62 s i ustanowił swój nowy rekord życiowy, poprawiając stary o prawie pięć sekund. Czas ten pozwolił mu zakwalifikować się do finału A, gdzie zajął ósme miejsce. W konkurencji 100 m ratownik zajął czwarte miejsce w finale B i w sumie dwunaste miejsce. W konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach w eliminacjach ustanowił swój nowy rekord życiowy, jednak dało mu to siedemnastą lokatę.

Karol Bojarski - wychowanek ostrołęckiego WOPR, reprezentujący obecnie CKS Szczecin, również zaprezentował się z dobrej strony. W konkurencji 50 m holowanie manekina zajął on czwarte miejsce, na 100 m kombinowane był siódmy, a na 100 m ratownik - piętnasty.

Najważniejsze osiągnięcie nasi reprezentanci zdobyli w drużynie. Wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski zostali oni mistrzami świata w konkurencji 4x25 m holowanie manekina. Do rekordu świata zabrakło im jedynie 0,37 sekundy! Dodatkowo, Polacy dołożyli jeszcze wicemistrzostwo świata w konkurencji 4x50 m z przeszkodami. W sztafecie 4x50 m z pasem również było blisko medalu, ale trzeba było zadowolić się piątym miejscem.

Dwa medale tak wielkiej światowej imprezy to niezwykły sukces dla całej Ostrołęki. Nieczęsto połowę kadry narodowej mogą tworzyć zawodnicy pochodzący z jednego miasta. Świadczy to tylko o jednym: Ostrołęka to prawdziwa kuźnia ratowniczych talentów. Gratulacje dla zawodników oraz dla trenerów Dariusza Małkowskiego i Włodzimierza Janczewskiego, którzy (jako pierwsi trenerzy tych zawodników) przyczynili się do rozwoju i świetnych wyników swoich wychowanków.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
09:11, 14 września 2016

WB 1970

Hubert gratulacje, wielkie osiągnięcie wszystko wypracowane podczas treningów. W sporcie nie można ściągnąć iść na skróty tu trzeba mieć talent i poprzeć to ciężko pracą, którą Wykonałeś.
Pozdrowienia do Maratończyka.  


...
09:26, 14 września 2016

Gość

Wow ale sukces 🙌  brawoooooo!!!!


...
09:52, 14 września 2016

A

Chłopcy jeszcze raz wielkie gratulacje ! Jesteśmy z Was dumni. Gratulacje dla rodziców i trenerów pana Darka Małkowskiego i  Sławka Juśkiewicza ze Szczecina  to Wasza zasługa. Życzymy dalszych powołań do Kadry Polski i sukcesów!


...
10:05, 14 września 2016

Sylwia

Brawo chłopcy wielka chwila dla Ostrołęki . Polska dumą narodowa. Prezentowaliście się fantastycznie. Gratulacje


...
16:46, 14 września 2016

Leszek

Gratulacje. Jesteśmy z Was dumni. Jesteście Wielcy!!!


...
21:06, 14 września 2016

Ostrołęczanin

Tam powinno być gratulacje dla trenera Dariusza Małkowskiego i Sławomira Juśkiewicza. Pan Janczewski nie przyczynił się do mojego wyniku który osiągnąłem podczas MŚ  


...
00:38, 16 września 2016

Gość

I like this weblog so considerably, saved to my bookmarks. acdfaffgefbcgdbd


...
18:25, 16 września 2016

Gość

Hello!cialis online pharmacy


...
18:26, 16 września 2016

Gość

Hello! [url=http://www.cia9online.com/#2.html]cialis online pharmacy[/url]


...
18:27, 16 września 2016

Gość

Hello! cialis online pharmacy http://www.cia9online.com/#4.html


...
18:28, 16 września 2016

Gość

Hello!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.