Kolejni siatkarze Energi Omis opuszczają Ostrołękę

Siatkówka 02 lipca 2016 Komentarzy

W ekipie Energi Omis Ostrołęka ponownie zanosi się na kadrową rewolucję. Już czterech siatkarzy z ubiegłego sezonu znalazło sobie nowe kluby, a kolejni są w trakcie poszukiwań. Wśród nowych pracodawców byłych ostrołęckich graczy są kluby z I ligi i Plus Ligi.

Rafał Faryna odchodzi z Energi Omis (fot. eOstroleka.pl)Jako pierwszy zespół Energi Omis Ostrołęka opuścił Jakub Nowosielski, młody rozgrywający przeniósł się do Krakowa, gdzie o miejsce w pierwszej szóstce AGH powalczy z Piotrem Adamskim. Ostrołękę opuścił także drugi z rozgrywających - Michał Tomczak. Znalazł on jednak miejsce w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn w Plus Lidze, czeka go jednak trudna rywalizacja z Pawłem Woickim i Łukaszem Makowskim.

Pierwszoligowe zespoły znaleźli sobie Rafał Faryna i Daniel Szaniawski. Pierwszy z nich przeszedł do beniaminka SKS Hajnówka, gdzie zastąpi odchodzącego do TSV Sanok Damiana Wierzbickiego, swoją drogą także znanego z występów w Ostrołęce. Z kolei Szaniawski wzmocnił ekipę Ślepska Suwałki, pozycję środkowego stworzy tam z Adrianem Hunkiem i Łukaszem Rudzewiczem.

Nowego klubu szuka sobie także środkowy Rafał Obermeler. Co prawda na razie nie wiadomo, który klub skusi się na jego zatrudnienie, ale ogłoszenie w tej sprawie zamieszczone zostało na jednym z branżowych portali internetowych.

Jaka przyszłość czeka Energę Omis? W której lidze zagramy? Kto stworzy kadrę biało-czerwonych? Kto poprowadzi zespół? - te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi, mimo tego, że okres transferowy trwa w najlepsze, a za miesiąc drużyny powinny rozpocząć już treningi przed sezonem 2016/17. Więcej o sytuacji klubu w przyszłym tygodniu w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.