zdjecie 2298
zdjecie 2298

Kornelia Suchecka na 5. miejscu w Polsce! Wyniki 61. HMP seniorów w Toruniu [WIDEO]

Lekkoatletyka 21 lutego 2017 2 Komentarze

Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Kornelia Suchecka zajęła piąte miejsce w konkursie trójskoku podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski seniorów w Toruniu. To kolejny sukces 19-letniej zawodniczki. Poznaj wyniki reprezentantów naszego regionu podczas HMP.

Niemal od początku konkursu trójskoku Kornelia Suchecka zajmowała piątą lokatę. W pierwszej próbie uzyskała ona 11.76 m, a w kolejnych poprawiała swój rezultat - na 12.11 m, a następnie 12.49 m. Tego wyniku reprezentantka Siódemki Ostrołęka już nie poprawiła i ostatecznie zajęła 5. miejsce wśród najlepszych zawodniczek trójskoku w Polsce. Ostatnio tak dobry wynik reprezentanta ostrołęckiego klubu podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów zanotowaliśmy w 2008 roku, gdy Tomasz Mateusiak z OKLA Ostrołęka został brązowym medalistą z wynikiem 8,00 m.Kornelia co prawda reprezentuje ostrołęcki klub, ale pochodzi z Kadzidła, czyli z powiatu ostrołęckiego. Warto więc dodać, że w zawodach wzięły udział również dwie inne reprezentantki naszego powiatu, choć reprezentujące kluby z dwóch różnych części kraju. Dziewiąte miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,70 m zajęła Magdalena Żebrowska z Lelisa (wychowanka OKLA Ostrołęka, obecnie klub Podlasie Białystok), a brązowy medal w sztafecie 4 x 200 m w barwach AZS AWF Kraków zdobyła Joanna Banach z Tatar (gm. Kadzidło).

61. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce odbyły się w dniach 18-19 lutego w Arenie Toruń.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:11, 21 lutego 2017

rrerty

Gratuluję Kornelia, UKS 7 trafiła sie prawdziwa perełka :)


...
13:13, 21 lutego 2017

7

Nic się nie trafiło. Kornelia trenuje już 4 lata, a jej aktualne wyniki to efekt ciężkiej, przemyślanej pracy obliczonej na osiągnięcia w wieku juniora i seniora, a nie na początku kariery. Zarówno Gadomski jak i Suchecka są tak trenowani.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.