Korona pewnie ograła Mławiankę (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 26 sierpnia 2017 4 Komentarze

Korona Ostrołęka pokonała Mławiankę Mława 3:0 w meczu 3. kolejki IV ligi mazowieckiej. Gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony, a to zaskoczyło przyjezdnych. W ekipie Korony ciężko było doszukać się słabych punktów. Wszyscy zagrali dobrze - od Andrzeja Łyzińskiego, który obronił rzut karny, po Pawła Kowalkowskiego - strzelca jednej z bramek.

Korona zaliczyła wymarzony początek meczu. Żółto-niebiescy przeprowadzili dobrą akcję, w pole karne wrzucił Dzbeński, a piłkę do siatki głową wpakował Dominik Dzwonkowski. Po 10. minucie dwie znakomite akcje przeprowadzili goście, lecz szczęście sprzyjało Koronie, gdyż w jednym przypadku piłka minęła słupek, a w innym świetnie spisał się Łyziński. Później do gry ponownie doszła Korona: Dzwonkowski trafił w słupek, a Kowalkowski nie wykorzystał kolejnej dobrej sytuacji. Korona do przerwy prowadziła 1:0 i był to zasłużony wynik, choć goście też mieli swoje szanse.

Początek drugiej połowy był taki sam jak w przypadku pierwszej. Tym razem w 50. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, do piłki podszedł Paweł Kowalkowski, bramkarz odbił jego strzał, ale przy dobitce był bezradny. 2:0.

Goście szansę na kontaktowego gola mieli w 79. minucie. Wojciech Skorupka na linii pola karnego sfaulował jednego z graczy Mławianki, a do piłki podszedł kapitan zespołu Mławianki Maciej Rogalski. Jego intencję wyczuł jednak Andrzej Łyziński - bramkarz Korony w fenomenalnym stylu obronił jedenastkę.

Wtedy z Mławianki kompletnie uszło powietrze, a gracze Korony dobili rywala strzałem Damiana Drężewskiego, który w 84. minucie ustalił wynik meczu na 3:0. Wygrana Korony była jak najbardziej zasłużona, ostrołęczanie zrobili więcej by odnieść końcowy sukces.

Korona Ostrołęka - Mławianka Mława 3:0 (1:0)

⚽ 1:0 Dzwonkowski '4
⚽ 2:0 Kowalkowski '50
⚽ 3:0 Drężewski '84

Korona: Łyziński - Kowalczyk (88' Skarzyński), D. Jastrzębski, Skorupka, Dzbeński, Strzeżysz, K. Jastrzębski (85' Gąska), Staszczuk (60' Laska), Kowalkowski (87' Borkowski), Dzwonkowski (73' Drężewski), Olesiński (73' Augustyniak).

Widzów: ok. 160 (po ponownym przeliczeniu ze zdjęć aktualizujemy liczbę widzów na meczu)