Korona wywozi trzy punkty z Ojrzenia

Piłka nożna 24 października 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Tęczę Ojrzeń 3:1 w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Dla niebiesko-żółtych było to siódme z rzędu spotkanie bez porażki. To daje naszym piłkarzom miejsce w czołówce "okręgówki".

Podopieczni Michała Robaszkiewicza byli zdecydowanym faworytem sobotniego meczu, ponieważ rywale to ekipa, która w dotychczasowych meczach odniosła jedynie dwa zwycięstwa. Celem Korony było, aby ten dorobek gospodarzy nie powiększył się. Sztuka ta się udała, dzięki czemu gracze z Ostrołęki mogli umocnić się w czubie tabeli.

Marsz po zwycięstwo w Ojrzeniu zapoczątkował Kamil Rupacz, który w 42. minucie pokonał bramkarza gospodarzy, dając prowadzenie Koronie. Kwadrans przed końcem spotkania gospodarze dość niespodziewanie doprowadzili do wyrównania, lecz ostatnie dziesięć minut było popisem Korony - ostrołęczanie najpierw wyszli na prowadzenie po golu Krzysztofa Szymańskiego, a następnie przypieczętowali zwycięstwo za sprawą Tomasza Jóźwiaka.

W trzynastu spotkaniach Korona odniosła siedem zwycięstw, trzy razy remisowała i trzy razy poniosła porażkę. Do zakończenia jesiennej rywalizacji w okręgówce pozostały już tylko dwie kolejki, w których Korona zagra z niżej notowanymi ekipami PAF Płońsk (18. miejsce) i Nadnarwianki Pułtusk (10. miejsce).

TĘCZA Ojrzeń - KORONA Ostrołęka 1-3 (0-1)
? 74 - Rupacz 42, Szymański 84, Jóźwiak 87

Korona: Szczechowiak - Dąbrowski, Dzbeński, Górski (75' Jóźwiak), Jastrzębski, Karczewski, Nosek, Pełtak, Rupacz, Szymański (88' Pi. Wysocki), Zyśk.