Krispol I liga: Pekpol uległ wałbrzyskiej Victorii

Siatkówka 14 stycznia 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał z Victorią Wałbrzych 1:3 w meczu 17. kolejki Krispol I ligi siatkarzy. Biało-czerwoni nawiązali wyrównaną walkę z czołową drużyną ligi, lecz nie byli w stanie urwać gościom choćby jednego punktu.

Pierwszy set lepiej rozpoczął się dla gości, lecz już na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili jednym punktem. Podobnie było kilka minut później, gdy ostrołęczanie wygrywali 16:15. Siatkarze z Wałbrzycha nie zamierzali jednak się poddawać i wyszli na prowadzenie 19:17, które utrzymali już do końca partii. Podobny przebieg miał drugi set tego starcia, skończył się on nawet takim samym wynikiem jak pierwszy - 25:21 dla Victorii.

W secie trzecim do głosu doszli wreszcie ostrołęczanie. Goście prowadzili co prawda do stanu 19:18, lecz od tego momentu lepiej zagrali siatkarze Pekpolu. Nerwowa końcówka rozstrzygnięta została na korzyść biało-czerwonych 29:27. Jeszcze więcej emocji oglądaliśmy w secie czwartym. Przez większą jego część na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze Pekpolu, którzy na drugiej przerwie technicznej byli lepsi od gości o dwa punkty. Biało-czerwoni jako pierwsi mieli też setbola przy stanie 24:23. Niestety, próbę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy beniaminka Krispol I ligi, wygrywając 32:30 i w całym meczu 3:1.

Była to pierwsza porażka Pekpolu na własnym parkiecie w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Dudźca z bilansem 9 zwycięstw i 8 porażek plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają już w najbliższą sobotę w Szczecinie, w meczu 18. kolejki zmierzą się z tamtejszym Espadonem.

PEKPOL Ostrołęka - VICTORIA Wałbrzych 1:3 (21:25, 21:25, 29:27, 30:32)