zdjecie 4444

Kurpie MTB w Przystani. Trasa gotowa, ostatni czas na zapisy!

Inne 24 czerwca 2016 Komentarzy

Już jutro w Przystani (gm. Olszewo-Borki) wystartuje wyścig kolarski Kurpie MTB. Trasa wyścigu jest już przygotowana perfekcyjnie, dzięki czemu zapowiada się prawdziwe święto kolarstwa na Kurpiach. To ostatni moment do zapisania się!

Już jutro w Przystani (gm. Olszewo-Borki) wystartuje wyścig kolarski Kurpie MTB. Trasa wyścigu jest już przygotowana perfekcyjnie, dzięki czemu zapowiada się prawdziwe święto kolarstwa na Kurpiach. To ostatni moment do zapisania się!

Ubiegłotygodniowa wichura zasiała małe spustoszenie na trasie wyścigu, lecz drzewa zostały już sprzątnięte przez leśniczego Andrzeja Oleszczaka. Oznacza to, że trasa wyścigu Kurpie MTB jest już całkowicie przejezdna i gotowa do przyjęcia kolarzy. Organizatorzy przygotowali także specjalne oznaczenia trasy, dzięki czemu kolarzom nie będzie grozić pomylenie kierunków jazdy.

Wciąż można zapisać się do wyścigu Kurpie MTB o Puchar Wójta Gminy Olszewo-Borki. Rejestracja uczestników prowadzona jest elektronicznie -
w tym miejscu.  Obecnie na liście startowej jest 100 uczestników, lecz ta liczba może się jeszcze zwiększyć.

- Dla spóźnialskich, którzy będą chcieli zapisać się w dniu zawodów umożliwimy zasadę znaną na targowiskach, można się targować w biurze zawodów odnośnie wysokości opłaty startowej. Jesteśmy dla Was otwarci - uśmiecha się Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h i organizator wyścigu Kurpie MTB.

Trasa wyścigu będzie poprowadzona po okolicznych lasach Nadleśnictwa Ostrołęka – w Leśnictwie Przystań. Rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach. Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Dzieci ze szkoły podstawowej przejadą jedno okrążenie ok. 8km w wyścigu MINI. Wyścig MIDI przeznaczony jest w zasadzie dla pań, ale również mężczyźni będą mogli sprawdzić swoją kondycję na 20-kilometrowej trasie.

Trudniejszy wyścig MAXI zaplanowano dla mężczyzn, którzy będę pokonywać okrążenie czterokrotnie co łącznie da 40 kilometrów wymagającej trasy. - Na tym dystansie w tym roku mają możliwość także rywalizować panie, które w ubiegłych latach upominały się o trudniejszą trasę - dodaje Marek Karczewski.

W miasteczku zawodów będzie przeprowadzony tradycyjnie wyścig dla przedszkolaków „o Złoty Dzwonek do roweru” oraz zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy - Klub Kolarski 24h i wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk - zapraszają do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerach całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.

Wyścig zostanie rozegrany 25 czerwca, start o godzinie 11.00.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.