Łomacz bryluje, Polska ogrywa Argentynę!

Siatkówka 12 sierpnia 2016 4 Komentarze

Polska pokonała Argentynę 3:0 w trzecim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kapitalne zawody rozegrał Grzegorz Łomacz. Ostrołęczanin jest jedną z gwiazd igrzysk, co odzwierciedlają oficjalne statystyki prowadzone przez FIVB.

Polska pokonała Argentynę 3:0 w trzecim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kapitalne zawody rozegrał Grzegorz Łomacz. Ostrołęczanin jest jedną z gwiazd igrzysk, co odzwierciedlają oficjalne statystyki prowadzone przez FIVB.

Polacy świetnie rozpoczęli pierwszą partię czwartkowego spotkania i przy prowadzeniu 5:2 o czas poprosił trener reprezentacji Argentyny. Nie zmieniło to jednak obrazu meczu, a po asie serwisowym Łomacza było już 11:7. Polacy kontrolowali grę i premierową odsłonę zakończyli wygraną czterema punktami. W drugim secie biało-czerwoni także przeważali, na co duży wpływ miał wspominany już Grzegorz Łomacz. Nie tylko świetnie gubił blok w pierwszej akcji, ale również popisywał się punktowymi blokami. Po dwóch setach było 2:0 dla Polaków, lecz największe emocje dopiero nadeszły.

W trzeciej odsłonie do głosu doszli siatkarze z Argentyny. Ich udane akcje nagradzane były ogromnymi owacjami przez liczną publikę z Ameryki Południowej. Kibice znad Wisły także mieli jednak powody do radości. Polacy odrobili bowiem straty i doprowadzili do remisu 22:22. Od tego momentu oglądaliśmy kapitalne widowisko, z dużą liczbą wymian oraz wielką ambicją ze strony obu drużyn. Mecz zakończył dopiero Bartosz Kurek, dając ostatni punkt na 37:35, dzięki czemu Polska pokonała Argentynę 3:0!

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Grzegorz Łomacz. Rozgrywający Cuprum Lubin został doceniony przez statystyka kadry Oskara Kaczmarczyka, który w pomeczowym wywiadzie jako bohatera meczu wskazał właśnie pochodzącego z Ostrołęki 29-latka. Świetną postawę Łomacza na igrzyskach odzwierciedlają także statystyki prowadzone przez FIVB. Rozgrywający reprezentacji Polski zajmuje drugie miejsce wśród zawodników na swojej pozycji, skutecznością rozegrania ustępując jedynie Simone Gianelliemu z Włoch.

Polacy zostali samodzielnym liderem grupy B olimpijskich zmagań siatkarzy. Kolejne spotkanie podopieczni Stephane'a Antigi rozegrają już w sobotę 13 sierpnia o godzinie 20.00 czasu polskiego. Rywalem będzie Rosja.

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:19, 37:35)

POLSKA: Łomacz, Kurek, Mika, Kubiak, Bieniek, Kłos, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski, Buszek, Nowakowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:34, 12 sierpnia 2016

Kibic

Świetny mecz ;)  


...
13:55, 12 sierpnia 2016

Andrzej D

Grzegorz kapitalnie zagrał, MVP bez dwóch zdań


...
16:17, 12 sierpnia 2016

Trener

Łomacz jest w świetnej formie na tych igrzyskach, przyjemnie sie go ogląda to chyba forma życia!!


...
18:32, 12 sierpnia 2016

ak

Bardzo dobry Łomacz szczególnie dwa pierwsze sety  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.