Łomacz powalczy o grę na igrzyskach

Siatkówka 04 maja 2016 Komentarzy

Grzegorz Łomacz może być pewny występu w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Ostrołęczanin znalazł się w grupie piętnastu siatkarzy, którzy trenują w Spale, przygotowując się na wyjazd do Tokio. Selekcjoner Stephane Antiga postawił na sprawdzonych zawodników.Pierwsza część zgrupowania reprezentacji Polski rozpoczęła się w kwietniu. Stawiło się na niej dwudziestu siatkarzy, z których Antiga wybrał piętnastu na kolejną część. Francuski szkoleniowiec polskiej kadry narodowej zrezygnował z usług Jakuba Jarosza, Wojciecha Żalińskiego, Andrzeja Wrony, Pawła Woickiego i Łukasza Wiśniewskiego. Pozostali uczestnicy zgrupowania zwarci i gotowi stawili się na kolejnych treningach.

Do kadry na turniej kwalifikacyjny powołani zostali rozgrywający Fabian Drzyga i Grzegorz Łomacz, przyjmujący Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika i Artur Szalpuk, atakujący Bartosz Kurek i Dawid Konarski, środkowi Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Marcin Możdżonek oraz libero Paweł Zatorski i Piotr Gacek.

Turniej kwalifikacyjny na igrzyska rozegrany zostanie w Tokio w dniach 28 maja – 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli. Wylot do Japonii poprzedzi start Polaków w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera - to już w terminie 17-19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.