Marta Gawek mistrzynią Polski amatorów XCT!

Inne 02 sierpnia 2016 Komentarzy

Ostrołęczanka Marta Gawek zdobyła Mistrzostwo Polski Amatorów XCT (ITT MTB) w kategorii młodzik (13-14 lat). Decydujący wyścig odbył się w Chełmie w ramach Maratonów Kresowych.

Marta Gawek, znana z występów w Klubie Kolarskim 24h, obecnie reprezentuje UKS Wygoda Białystok. Robi to z sukcesami, ponieważ jej stałe postępy zostały zauważone przez trenerów kadr województwa podlaskiego, co zaowocowało powołaniami na ważne zawody, w tym mistrzostwa kraju. Do kolekcji Marta dokłada właśnie kolejny sukces.

Tym razem jest to mistrzostwo kraju amatorów XCT. Trasa wyścigu rozegranego 30 lipca biegła przez las w Klimowej Dolinie. Wyścigi w formule XCT są samodzielną konkurencją MTB związku kolarskiego i są rozgrywane jedynie w czasie wyścigów etapowych.

Dodajmy tylko, że w zeszły sezonie Marta Gawek wygrała klasyfikację generalną międzynarodowych 16-etapowych wyścigów cyklu Maratonów Kresowych w kategorii "żak". Utalentowanej ostrołęczance gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.