zdjecie 4562

Kurpie MTB w upalnej atmosferze [WIDEO, ZDJĘCIA]

Inne 28 czerwca 2016 Komentarzy

To był prawdziwie tropikalny wyścig kolarski na Kurpiach. Uczestnicy Kurpie MTB nie mieli łatwo, ale ambitnie przejechali trasę, osiągając dobre wyniki. Impreza, która odbyła się w Przystani, już na stałe wpisuje się w kalendarz regionalnych zawodów kolarskich.

To był prawdziwie tropikalny wyścig kolarski na Kurpiach. Uczestnicy Kurpie MTB nie mieli łatwo, ale ambitnie przejechali trasę, osiągając dobre wyniki. Impreza, która odbyła się w Przystani, już na stałe wpisuje się w kalendarz regionalnych zawodów kolarskich.

Trasa wyścigu była tak zaplanowana, aby wszyscy mogli podziwiać piękno terenu leśnego w okolicach Przystani. Warto jednak dodać, że podziwianie było utrudnione przez wysoką temperaturę, która w niektórych miejscach na trasie sięgała nawet 40 stopni! Dlatego organizatorzy - oprócz wody do picia - przygotowali także specjalny prysznic na mecie.

Na dystansie MAXI triumfowali Piotr Krysiewicz (UKS Wygoda Białystok) i Anna Borzeszkowska (Run Bike Travel Team Kwidzyn). Wśród uczestników MIDI najlepsi byli Przemysław Michalczyk (Renault Team Mrągowo) i Natalia Zysk (MSR D.C.M Mrągowo). W kategorii MINI zwyciężyli Kacper Mocek (Nowa Wieś, KK24h) oraz Luiza Wawer (Agrema Prostki). Złoty dzwonek w wyścigu dla najmłodszych zdobyła Olga Nosek z Ostrołęki.

Najstarszym zawodnikiem rywalizacji  był Tadeusz Więckowski z Olszewa-Borek (ur. 1953), a najmłodszą zawodniczką Anna Kamińska z Ostrołęki (ur. 2010). Zostali oni nagrodzeni pucharami od prezesa KK24h Marka Karczewskiego. Najszybszymi zawodnikami z gminy Olszewo-Borki, którzy walczyli o puchar wójta gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Szewczyka, byli Karolina Oleszczak z Przystani - wyścig MINI,  Kacper Mocek z Nowej Wsi - wyścig MINI oraz Kamil Grabowski z Nowej Wsi - wyścig MIDI.

Prezes Mazowieckiego Zrzeszenia LZS Leszek Piórkowski ufundował puchary dla najszybszych zawodników z obszarów wiejskich. Puchary wywalczyli Maria Kamińska (Nowosiedliny) - wyścig MIDI, Arkadiusz Jechanowski (Kadzidło) - wyścig MAXI, Daria Parzychowska (Białobiel) - wyścig MINI i Kacper Mocek (Nowa Wieś) - wyścig MINI.

Pełne wyniki w załącznikach:

Wyniki MAXI  (0 B)

Wyniki MIDI  (0 B)

Wyniki MINI  (0 B)

Więcej zdjęć: tutaj, tutaj. Zachęcamy także do obejrzenia materiału wideo autorstwa Ewy i Pawła Parzychowskich.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.