zdjecie 907

Kwietniowe wojaże kolarzy z Ostrołęki i okolic [ZDJĘCIA]

Inne 25 kwietnia 2016 Komentarzy

Ostatni miesiąc był niezwykle udany dla kolarzy z Ostrołęki i okolic, reprezentujących barwy Klubu Kolarskiego 24h. Wystartowali oni w pięciu wyścigach, notując wiele bardzo udanych rezultatów. Prezentujemy podsumowanie kwietniowych startów KK 24h.

Ostatni miesiąc był niezwykle udany dla kolarzy z Ostrołęki i okolic, reprezentujących barwy Klubu Kolarskiego 24h. Wystartowali oni w pięciu wyścigach, notując wiele bardzo udanych rezultatów. Prezentujemy podsumowanie kwietniowych startów KK 24h.

Kwiecień Klub Kolarski 24h rozpoczął od mocnego akcentu w Mrągowie. Start ulokowano w miasteczku westernowym Mrongoville. Miejsce startu/mety ulokowano przy samym Saloonie na piaszczystym odcinku. To oznaczało utrudniony start i walkę o pozycje wyjściowe przed technicznymi elementami, które wystąpiły już na początku trasy. Piach i dwa strome podjazdy rozciągnęły zawodników na kilkanaście metrów. To już zapowiadało trudności, jakie przygotował organizator na pierwszym etapie cyklu. W sobotę 2 kwietnia w I etapie cyklu Mazury MTB - „Śladami Billego Kida”, wystartowali Kacper Szabłowski, Bartek Jechanowski i Arkadiusz Jechanowski. Trasę kategorii o najwyższej punktacji w 5-skalowej klasie trudności, najlepiej pokonał Kacper Szabłowski startujący w najmłodszej kategorii. Kacper zajął pierwsze miejsce na podium w tej kategorii.

W kolejnym dniu czyli w niedzielę 3 kwietnia, ekipa z Mrągowa była zbyt wykończona, by jechać na kolejne zawody na Podlasie, dlatego też na I etap cyklu Maratony Kresowe, Klub Kolarski 24h wystawia wypoczętych zawodników. Do Narewki na trasę po Puszczy Białowieskiej jadą: Adrian Gąska, Szymon Białczak, Kacper Mocek, Kamil Grabowski, Mateusz Lendzioszek (młoda ekipa Klubu) oraz Krzysztof Serafiński, Jarosław Makowiecki, Marek Karczewski, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski i Wiesław Podeszwa. Na 3. miejscu podium w swoich kategoriach stają Maria Kamińska na dystansie 32 km, oraz Wiesław Kamiński na dystansie 64 km. Najmłodszym nie udaje się tego dnia zdobyć podium indywidualnie, ale udało im się wywalczyć 2. miejsce na dystansie mini drużynowo.

W kolejnym tygodniu, w niedzielę 10 kwietnia, Klub kolarski 24 jedzie na dwie imprezy. Kacper Szabłowski, Wiesław Podeszwa, Wiesław Kamiński i Maria Kamińska jadą ścigać na forty Bema w Warszawie w cyklu Legia MTB Maraton. Wszyscy panowie zdobywają miejsca na podium. Kacper Szabłowski w swojej kategorii na dystansie 24 km jest trzeci. A Wiesław Podeszwa i Wiesław Kamiński stają obok siebie na pierwszym i drugim miejscu podium dystansu 36 km.

Do Skrzeszewa 10 kwietnia jadą zaś: Kamil Grabowski, Szymon Białczak, Adrian Gąska, Norbert Siemiątkowski, Marek Karczewski i Jarosław Makowiecki. W Skrzeszewie w cyklu Wieliszewski Crossing – Wiosna, młodsza część ekipy zalicza bezapelacyjne zwycięstwo nad konkurentami, zajmują wszystkie miejsca na podium w najmłodszej kategorii. Kamil Grabowski jest pierwszy, Szymon Białczak drugi, a Adrian Gąska trzeci.

Sobota 16 kwietnia należała do młodych kolarzy z Ostrołęki i okolic. W wyścigu drugiego etapu cyklu Maratony Kresowe w Wasilkowie (Puszcza Knyszyńska) nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego regionu. Marta Gawek (startująca w barwach UKS Wygoda) wywalczyła 1. miejsce open i w kategorii na dystansie MINI, Daria Parzychowska (startująca w barwach Bike Atelier Team) zdobyła 2. miejsce w kategorii dzieci na dystansie MINI. W barwach KK 24h wystąpili: Marianna Gawek – 1. miejsce w kategorii do lat 6 na dystansie MIKRO, Kamil Grabowski – 1. miejsce open w kategorii na dystansie MINI, Mateusz Lendzioszek – 3. miejsce w kategorii dystans MINI, Adrian Gąska – 7. miejsce, Marcel Gawek – 9. miejsce. Dobry start młodej kadry Klubu Kolarskiego 24h pozwolił na awans na najwyższe miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu MINI. Ze starszych w zawodach brał udział tylko jeden zawodnik Klubu Kolarskiego 24h, Jarosław Makowiecki.

fot. Pijący_mleko, Marek Karczewski, Ewa i Paweł Parzychowscy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.