Marysia Murawska w życiowej formie: 7 rekordów w 2 dni! [WIDEO]

Pływanie 24 listopada 2016 Komentarzy

Zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Maria Murawska ustanowiła siedem rekordów życiowych w zawodach Grand Prix Puchar Polski w pływaniu – były to zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Windsor. Tym startem Marysia zakwalifikowała się do zawodów krajów Europy Środkowej w Koszycach (Słowacja).

To był najważniejszy start w kilkuletniej karierze pływackiej ostrołęckiej zawodniczki – Marysi Murawskiej. Po raz pierwszy w życiu na siedem startów ustanowiła siedem rekordów życiowych. Na uwagę zasługuje fakt, że Marysia (rocznik 2003) startowała ze starszymi od siebie zawodniczkami i zajmowała czołowe miejsca, a na 100 metrów stylem dowolnym wygrała w dobrym stylu.

Już pierwszego dnia ostrołęcka pływaczka wystartowała na 50 m stylem motylkowym z czasem 29.03 i był to czas jedynie o trzy setne sekundy gorszy od rekordu Polski. W klasyfikacji rocznika 2002-2003 w tym stylu zajęła drugie miejsce, a w swoim roczniku była pierwsza. Na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:07.19 zajęła czwartą lokatę w tym stylu, a w swoim roczniku była pierwsza.

Trener UKS Piątka Andrzej Pyskło z niecierpliwością wyczekiwał na popołudniowy start swojej zawodniczki. Marysia pokonała dystans 100 m stylem dowolnym z czasem 58.23, bijąc rekord życiowy, który dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznika 2002-2003 na 68 startujących zawodniczek. Wynik ten jest również najlepszym czasem uzyskanym w tym roku w roczniku 2002/2003 według rankingu europejskiego, a – co najważniejsze – tym wynikiem Maria Murawska zakwalifikowała się do Zawodów Krajów Europy Środkowej. Ostatnim startem pierwszego dniu zawodów był dystans 200 m stylem zmiennym, który ostrołęczanka pokonała z czasem 2:24.50 i zajęła czwarte miejsce.

W niedzielę – drugiego dnia zawodów – pływaczka Piątki swój pierwszy start odbyła na 50 m stylem dowolnym z czasem 27.00 i zajęła drugie miejsce. Do pierwszej lokaty zabrakło jedynie pięć setnych sekundy. Na 100 m stylem motylkowym Marysia uzyskała czas 1:05.33, który dał jej trzecie miejsce z najlepszym czasem w tym roku według rankingu europejskiego. Ostatnim startem Marysi Murawskiej był dystans 50 m stylem grzbietowym z czasem 30,62, z którym zajęła trzecie miejsce.

- Cieszę się, że po ciężkim czasie przygotowań i mnóstwie wyrzeczeń Marysia Murawska tym bardzo udanym startem w Poznaniu została powołana na wielomecz pływacki do słowackich Koszyc – powiedział prezes UKS Piątka Ostrołęka Adam Kurpiewski. – Dziękuję prezydentom miasta Januszowi Kotowskiemu i Grzegorzowi Płocha za wsparcie finansowe, bez którego start naszej zawodniczki nie byłby możliwy. Gratuluję trenerowi Andrzejowi Pyskło sukcesów zawodniczki, a wszystkim przypominam, że w naszej kadrze mamy kolejne talenty, takie jak Magda Kowalska,Maja Obrębska,Maria Mikas,Martyna Werpachowska  które trenują pod okiem zdolnych szkoleniowców: Daniela Krukowskiego, Adama Tyszki i Adama Krawczyka – dodaje.

Zawody, o których mowa, zostały rozegrane w ubiegły weekend w Poznaniu (19-20 listopada). Zawody Krajów Europy Środkowej na Słowacji, w których weźmie udział Maria Murawska odbędą się już 9 grudnia.