Łomża sprzyja rekordom ostrołęckich lekkoatletów

Lekkoatletyka 12 czerwca 2016 Komentarzy

8 czerwca w Łomży odbył się III Międzynarodowy Mityng Łomżyński zorganizowany przez Klub Sportowy Prefbet Śniadowo Łomża, w którym wystartowali także ostrołęccy lekkoatleci reprezentujący OKLA oraz UKS Siódemka. Jakie wyniki osiągnęli?

Daniel Gadomski

Wśród reprezentacji UKS Siódemka najlepiej wypadł Daniel Gadomski, który po fantastycznym finiszu zwyciężył w biegu na 1500 m mężczyzn osiągając nowy rekord życiowy na tym dystansie – 4:00.68s. Drugie miejsce w biegu na 300 m młodziczek zajęła debiutująca na tym dystansie  Karolina Krukowska – 44.48s, a trzeci w biegu na 1500 m było Adam Piątkowski z czasem 4:13.03s (rekord życiowy). Najlepszy życiowy rezultat w biegu na 200 m - 27.09 - osiągnęła Kornelia Suchecka. W biegu na 1,5 kilometra Karol Rogoziński pobił "życiówkę" z czasem 4:24.50, podobnie jak Jakub Cichocki na 400 m z czasem 56.73. Ósmą lokatę w biegu na 100 metrów zajęła Karolina Krukowska (13.75), a Paulina Pilarska w biegu na 1500 metrów dobiegła do mety w czasie 2:29.87.

Klub OKLA Ostrołęka reprezentowany był przez czworo zawodników. Świetny występ zanotowała Katarzyna Butler, która w biegu na 800 metrów uzyskała czas 2:22.92. Jest to jej rekord życiowy, a zarazem rekord klubu młodziczek i rezultat gwarantujący miejsce wśród krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. Inne z pań reprezentujących OKLA także zaprezentowały się z dobrej strony. Klaudia Borkowska w biegu na 100 metrów zajęła trzecie miejsce z czasem 13.06, a do tego na dwukrotnie dłuższym dystansie pobiła rekord życiowy - 27.0 s. Fabian Czajkowski także pokonał "życiówkę" na dystansie 300 metrów z czasem 37.56.

Już wkrótce kolejne starty naszych lekkoatletów. Przeczytasz o nich w serwisie sportowym portalu eOstroleka.pl. Zapraszamy do odwiedzania strony.