Święto piłki ręcznej. Dobry występ UKS Diament [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 21 września 2021 0 Komentarzy

Przez trzy dni w Ostrołęce odbywało się prawdziwe święto piłki ręcznej - po raz 16. rozegrano Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej, w dwóch kategoriach wiekowych.

Przez trzy dni w Ostrołęce odbywało się prawdziwe święto piłki ręcznej - po raz 16. rozegrano Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej, w dwóch kategoriach wiekowych.

Piotr Dobrzyński był ostrołęckim nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem piłki ręcznej. Po ciężkiej chorobie odszedł 13 marca 2005 r. Pracował w Szkole Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Prowadził także drużynę juniorek w piłkę ręczną. Dziś to w hołdzie jemu grają młodzi piłkarze ręczni. Co roku organizowany jest memoriał poświęcony Piotrowi Dobrzyńskiemu.

Od ubiegłego piątku do poniedziałku w dwóch halach w Ostrołęce grało ponad 200 młodych piłkarzy ręcznych z kilku miast. Wśród nich także reprezentanci Ostrołęki - z UKS Diament Ostrołęka.

W roczniku 2011 i młodsi ostrołęcka drużyna zajęła trzecie miejsce. Zwyciężył zespół Czarnych Olecko, wyprzedzając MDK Bartoszyce. Jednak w roczniku 2007 to UKS Diament Ostrołęka uplasował się na najwyższym stopniu podium, zasłużenie wznosząc w górę puchar za zwycięstwo. Drugie miejsce zajęli Czarni Olecko, a trzecie - Wisła Płock.

Zawodnicy Diamentu świetnie spisywali się też indywidualnie - w roczniku 2011 Aleksander Ferenc został królem strzelców, a w roczniku 2007 MVP wybrano Gabriela Bieńka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.