Memoriał Wagnera: Polska - Rosja 3:2. Biało-czerwoni triumfują!

Siatkówka 14 sierpnia 2017 0 Komentarzy

Polscy siatkarze pokonali Rosję 3:2 w trzecim meczu Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie. Tym samym biało-czerwoni zwyciężyli w tym prestiżowym turnieju, będącym próbą generalną przed Mistrzostwami Europy, które zaczynają się już za 10 dni.

Pierwszy i drugi set spotkania z Rosjanami jest jak najbardziej do zapomnienia. Polacy nie mogli znaleźć recepty na bardzo dobrze grających siatkarzy Sbornej, popełniając przy tym sporo błędów. Wyniki setów mówią same za siebie: po wygranych do 16 i 19 to Rosjanie byli bliżej wygrania całego meczu. Wtedy jednak stało się coś, czego oczekiwali kibice zgromadzeni w krakowskiej arenie. Polacy wrócili w dobrym stylu.

Sygnał do ataku dał Grzegorz Łomacz, ostrołęczanin na początku trzeciego seta popisał się asem serwisowym. Dostosowali się także jego koledzy, którzy dzielnie walczyli z rywalami. Role odwróciły się i teraz to goście mieli problem z mocnymi atakami biało-czerwonych. Do tego w końcówce trzeciej partii dołożony został blok i Polacy wygrali seta 25:20. W czwartej partii prym ponownie wiedli Polacy i to głównie zawodnicy dotychczas rezerwowi: Szalpuk, Kaczmarek czy Lemański. Młodzież pokazała klasę, wygrywając 25:22. Czekał nas tie-break.

W nim ponownie lepsi byli Polacy. Miejscowi pokonali Sborną 15:12, w całym meczu 3:2, a to oznaczało zwycięstwo w jubileuszowej 15. edycji Memoriału Huberta Wagnera. Test przed Eurovolleyem został zaliczony. Czas na ostatnie szlify i rozpoczęcie mistrzostw - już 24 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Polska – Rosja 3:2 (16:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:12)

Polska: Łomacz, Muzaj, Szalpuk, Wiśniewski, Bieniek, Buszek, Wojtaszek (libero) oraz Drzyzga, Kaczmarek, Kochanowski, Śliwka, Lemański i Popiwczak (libero).