Metro kolejnym zespołem na drodze Energi

Siatkówka 20 stycznia 2017 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka w środę rozegrali długie i wyczerpujące spotkanie z Legią Warszawa, a już jutro czeka ich kolejny mecz ligowy - tym razem na wyjeździe z Metrem Warszawa. Trener Mateusz Mielnik zachowuje jednak spokój i twierdzi, że zespół powinien wytrzymać fizycznie trudy tego spotkania. Czekamy więc na kolejne punkty.Będzie to już spotkanie 18. kolejki, runda zasadnicza wkracza więc w decydującą fazę. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostał mniej niż miesiąc, więc teraz każdy punkt jest na wagę złota. Trener Energi Mateusz Mielnik po spotkaniu z Legią Warszawa był optymistycznie nastawiony do kolejnego starcia. Jak podkreślił, nie powinno być większych problemów fizycznych związanych ze środowym pięciosetowym meczem.

- Fizycznie powinno być dobrze. My naprawdę ciężko trenujemy i fizycznie powinniśmy być przygotowani, jeżeli chcemy wygrywać z wszystkimi do końca i walczyć o coś więcej, bez tego się nie da. Mamy dwunastu ludzi, będzie teraz więcej rotacji, bo musimy siły rozłożyć. Nie możemy grać cały czas tym samym systemem, bo może przeszkodzić nam to w play-offach - mówi.

Energa obecnie jest na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Na taką zdobycz ostrołęczan złożyło się 13 zwycięstw i 4 porażek. Strata do lidera - MOS Wola Warszawa - wynosi 3 punkty, jest także 3-punktowa przewaga nad trzecim AZS UWM Olsztyn. Metro to solidna ekipa - dotychczas z 10 zwycięstwami i 7 porażkami warszawianie plasują się na piątym miejscu w tabeli. Do ostrołęczan tracą siedem punktów.

Spotkanie Metro Warszawa - Energa Ostrołęka rozegrane zostanie w sobotę 21 stycznia o godz. 17.00 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48 w Warszawie. Czekamy na kolejne dobre wieści, nie byłoby źle gdyby powtórzono wynik z Ostrołęki kiedy to Energa zwyciężyła z Metrem 3:1.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.