Miasto skontroluje wydatki MKS Narew?

Piłka nożna 28 września 2015 7 Komentarzy

Urząd Miasta Ostrołęki może przeprowadzić kontrolę w zakresie wydatkowania dotacji przekazanej na rzecz MKS Narew Ostrołęka. Wniosek w tej sprawie leży już na biurku prezydenta Janusza Kotowskiego, złożył go radny Łukasz Kulik.

Urząd Miasta Ostrołęki może przeprowadzić kontrolę w zakresie wydatkowania dotacji przekazanej na rzecz MKS Narew Ostrołęka. Wniosek w tej sprawie leży już na biurku prezydenta Janusza Kotowskiego, złożył go radny Łukasz Kulik.

Radny chce poznać powody, dla których klub z 53-letnią tradycją musiał wycofać drużynę seniorów z rozgrywek IV ligi mazowieckiej.

- Po 53 latach istnienia klub Narew Ostrołęka jest na najlepszej prostej do likwidacji. Na dziś dzień nie ma winnego tej sytuacji i wszystkie znaki wskazują, że w przyszłym roku nie zobaczymy już seniorskiej drużyny Narwi Ostrołęka - twierdzi Łukasz Kulik. Chce on przeprowadzenia szczegółowej kontroli wydatkowania dotacji miejskiej, jak również spotkania z zarządem klubu, na którym działacze mieliby przedstawić Komisji Sportu i Komisji Finansów wszystkie dokumenty finansowe z ostatnich lat.

Przypomnijmy, że zarząd MKS Narew Ostrołęka wycofał drużynę z IV ligi mazowieckiej po 7. kolejce rozgrywek. Narwianie ponieśli serię fatalnych porażek, m.in. wynikami dwucyfrowymi 2:15 lub 1:12. W zespole występowali wyłącznie juniorzy, gdyż przed sezonem nawet wieloletni i najbardziej oddani zawodnicy Narwi zmienili barwy klubowe ze względu na obecną sytuację w klubie.

Radny Łukasz Kulik nie do końca ma jednak rację co do tego, że Narew nie zagra w przyszłym roku. Klub będzie miał możliwość zgłoszenia drużyny do A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Do skutku może dojść również plan kibiców klubu, którzy wciąż apelują do zarządu o ogłoszenie upadłości i rozpoczęcie działalności na nowo, od gry w B-Klasie. Najpierw jednak potrzebne jest wyjaśnienie obecnej sytuacji i jeżeli wniosek Łukasza Kulika znajdzie poparcie u prezydenta Kotowskiego to zarząd Narwi będzie musiał wytłumaczyć się z każdej wydanej złotówki.

Do sprawy wrócimy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:24, 28 września 2015

erec

W końcu ktoś chce doprowadzić tę sprawę do końca, brawo panie Łkaszu


...
16:26, 28 września 2015

Gość

heheh wolne żarty, przez lata przymykali oko na klubowe machlojki a teraz kontrola?


...
17:24, 28 września 2015

Gość

  napisał(a):
heheh wolne żarty, przez lata przymykali oko na klubowe machlojki a teraz kontrola?


I tak Prezydent Kotowski tego nie podpisze, bo złożył to jego przeciwnik.


...
18:36, 28 września 2015

gosc

kasa i tak się nie bedzie zgadzała i co wtedy?


...
20:01, 28 września 2015

Gość

Łukasz w ostatnich latach prezesami były brązowe języki. Nawet gdyby wyszły jakieś nieprawidłowości to nikt ich nie rozliczy.Chyba nie masz watpliwości?  


...
08:13, 29 września 2015

Gość

hahahahahhahaha


To się obudzili!!

Chyba tylko dlatego, że pewnie już jakieś służby się tym zainteresowały, tak jak było z hotelem MOSiR.

Przecież sami swoich kolesi by nie kontrolowali, gdyby jakaś gruba afera się nie szykowała i nie miał by kotek ciepło pod ogonem.


...
20:26, 29 września 2015

Gość

A dlaczego mają się tłumaczyć tylko z wydanych pięniedzy?. Przecież jeszcze ktoś zadłużył ten klub.Zapamiętajcie brązowym jezykom nikt nic nie zrobi.Jeszcze kwestia honoru ,a zrobieni w trąbe trenerzy i zawodnicy? Nawet nie wiedza,gdzie się zwrócić.Szkoda gadać państwo w państwieSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.