Międzynarodowy Meeting Pływacki – Berlin 2011

Pływanie 09 marca 2011 Komentarzy

W dniach 4-6 marca w Berlinie odbywał się w Międzynarodowy Festiwal Pływacki. Zawodnicy startujący na zawodach to przekrój wszystkich szczebli zawodników od początkujących poprzez Mistrzów tej dyscypliny.

Angelika Wikieł

W dniach 4-6 marca w Berlinie odbywał się w Międzynarodowy Festiwal Pływacki. Są to zawody przyciągające pływaków z całej Europy i nie tylko. Zawodnicy startujący na zawodach to przekrój wszystkich szczebli zawodników od początkujących poprzez Mistrzów tej dyscypliny. 


W spotkaniu uczestniczyło 23 państwa, 180 klubów w sumie 1255 pływaków w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy na tej imprezie wzięła udział reprezentantka Ostrołęki - Angelika Wikieł.

Dla naszej zawodniczki było to niesamowite przeżycie: rywalizacja w tak szerokim gronie, spotkanie z innym językiem, no i oczywiście chęć pokazania swoich umiejętności z jak najlepszej strony. Mimo, iż Angelika wróciła do Polski bez medalu, to jej występ na berlińskiej pływalni należy uznać za bardzo udany, ponieważ rywalizowała ze starszymi od siebie zawodnikami.

Nasza pływaczka zajęła odpowiednio 10 miejsce na 200 klasykiem, 17 na 100m klasykiem, zaś na 50m -15. Na najkrótszym dystansie do finału zabrakło jej zaledwie 0,1 sek. Angelika pobiła swoje rekordy życiowe na 50m motylem i klasykiem.  

Nasza zawodniczka przywiozła do Polski jednak coś więcej niż swoje „życiówki”. Przywiozła bowiem pełen worek przeżyć i doświadczeń. Zaraziła ją też atmosfera światowych zawodów, w których może uczestniczyć jako reprezentantka Polski. Sama zawodniczka zapewnia, że warto ciężko trenować, aby uczestniczyć w takich imprezach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.