zdjecie 7612

Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich rozpoczęte (zdjęcia)

Piłka nożna 30 czerwca 2017 2 Komentarze

Ósme Mistrzostwa Polski Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej zostały dziś uroczyście otwarte. Zawody od jutra odbywać się będą na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce. Na uroczystości rozpoczęcia turnieju pojawiło się aż trzech wojewodów. Patronat nad zawodami objął minister spraw wewnętrznych i administracji.

Uczestników turnieju i zaproszonych gości przywitał Marcin Grabowski, kierownik delegatury  kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. To jeden z głównych organizatorów turnieju, a w przeszłości także czynny piłkarz - były reprezentant Polski do lat 17, zawodnik klubów polskich i zagranicznych. Następnie głos zabrał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Jak podkreślił, Ostrołęka zasłużyła na organizację takich zawodów. Jego koledzy po fachu z innych miast - wojewoda lubuski Władysław Dajczak i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski - także byli pełni nadziei na dobry turniej.

W Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich w Ostrołęce wystartuje czternaście drużyn, podzielone one zostaną na trzy grupy: jedną pięciozespołową i dwie czterozespołowe. Do rywalizacji przystąpią urzędnicy z następujących województw: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie, dolnośląskie, łódzkie, pomorskie, lubelskie, podkarpackie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubuskie.

Pierwsze mecze zaplanowano na sobotę 1 lipca o godz. 9.00. Mecze odbywać się będą na czterech boiskach: dwóch wyznaczonych na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz dwóch na głównej płycie stadionu - oczywiście przy ul. Witosa 1 w Ostrołęce. Pierwszego dnia zmagań obejrzymy mecze grupowe, ćwierćfinały oraz półfinały. W niedzielę 2 lipca od godz. 9.00 zobaczymy mecze o 7. miejsce, 5. miejsce, 3. miejsce i mecz o 1. miejsce. Odbędzie się także mecz pokazowy ostrołęckich urzędników. Finał odbędzie się o godz. 11.15, a zakończenie turnieju i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 12.00.

Organizatorem turnieju jest Mazowiecki Urząd Wojewódzki we współpracy z Urzędem Miasta Ostrołęki. Patronat nad zawodami objął minister spraw wewnętrznych i administracji. Patronem medialnym zawodów będzie portal eOstroleka.pl. Relacje i zdjęcia z turnieju znajdziecie w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
22:49, 30 czerwca 2017

gosc

toż to ludzie przywiezieni w teczkach lub znajomi królika, często bez kwalifikacji


...
05:56, 01 lipca 2017

Jarek, zbaw Polskę.

Jeśli nie będą mieli kwalifikacji, to znajomych królika ludzie nie wybiorą.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.