Mistrzostwo dla Legionovii! Gabriela Lendzioszek wśród złotek (wideo)

Piłka nożna 08 maja 2018 0 Komentarzy

Legionovia Legionowo siatkarskim mistrzem Polski kadetek w sezonie 2017/18. W drodze do finału legionowianki straciły jedynie jednego seta, a w finale po emocjonującym boju pokonały Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2. Wśród triumfatorek Mistrzostw Polski była też wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek.

Drużyna Legionovii jak burza przebrnęła przez fazę grupową, pokonując Energetyk Poznań 3:0, Impel Wrocław 3:1 i MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Zawodniczki z Mazowsza w półfinale zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz i pewnie wygrały 3:0. Dopiero w finale opór postawiła ekipa Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. Tomaszowianki prowadziły już nawet 2:1 w setach, lecz ostatecznie to Lendzioszek i spółka zwyciężyły 3:2. Zawodniczki Legionovii obroniły tytuł mistrzyń kraju w tej kategorii wiekowej, a my możemy być tym bardziej zadowoleni, że udział w tym sukcesie miała też wychowanka ostrołęckiej siatkówki.