Mistrzynie Polski silniejsze od Nike w Mistrzostwach Mazowsza

Siatkówka 18 lutego 2017 3 Komentarze

Kadetki Nike Ostrołęka w pierwszym dniu turnieju o Mistrzostwo Mazowsza zmierzyły się z Legionovią Legionowo. Podopieczne Tomasza Pakieły przez dwa sety grały z faworytkami na równi, lecz nie uchroniło je to od porażki.

Legionovia to faworyt nie tylko do mistrzostwa województwa, ale i całego kraju. Podopieczne trenera Dawida Michora zdobyły tytuł mistrzyń Polski rok temu i w 2017 roku chcą powtórzyć ten wyczyn. Mistrzostwa Mazowsza mają być tylko "rozgrzewką" dla LTS-u, ale już pierwszy dzień pokazał, że ta rozgrzewka będzie solidna. Sprawiły to siatkarki ostrołęckiego Nike.

Kadetki pod wodzą trenera Pakieły przez dwa sety toczyły wyrównany bój ze swoimi rówieśniczkami z Legionowa. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Legionovii 25:22, w drugiej odsłonie siatkarki Nike zdobyły 23 punkty. Przy prowadzeniu 2:0 gra ostrołęczanek posypała się i w trzeciej odsłonie obejrzeliśmy jednostronny pojedynek na korzyść mistrzyń Polski. Wygrały one do 12 i w całym meczu 3:0.

Dziś Nike gra z MOS Wola Warszawa I - początek meczu o godz. 13.00.

LTS Legionovia – OTPS Nike Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:23, 25:12)

Nike: Kolanowska, Mierzejewska, Lipka, Brewczyńska, Zuśka, K. Lendzioszek, Waśkiewicz (libero) oraz Komosińska, G. Lendzioszek.