zdjecie 7612

Jeżeli o awans, to w zmienionym składzie

Siatkówka 09 lutego 2017 6 Komentarzy

Nike Ostrołęka niemal na pewno powalczy o awans do II ligi w turnieju półfinałowym zaplanowanym na ostatni weekend kwietnia. Już teraz wiadomo natomiast, że zmianie ulegnie skład w jakim przystąpią do tej walki podopieczne Dariusza Werpachowskiego.

Po spotkaniu z Krótką Mysiadło trener Dariusz Werpachowski nie tylko docenił klasę rywalek, ale także zdradził nam co powiedział zawodniczkom w pomeczowej rozmowie.

- Z częścią siatkarek nasze drogi się rozchodzą. Mamy zdolne zawodniczki, które wiodą prym w liceach i mają ambitne plany życiowe. Przesympatycznie wspominam nasze lata współpracy. Drogi nasze się rozchodzą, więc to były również słowa pożegnania - mówił.

Szkoleniowiec Nike mówi oczywiście o tegorocznych maturzystkach, które nie wspomogą Nike w turnieju półfinałowym. Odbędzie się on bowiem w weekend przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych i ciężko wymagać by ostatnie dni przed niezwykle ważnym egzaminem stały pod znakiem siatkówki. Mecz przeciwko Krótkiej Mysiadło był więc prawdopodobnie ostatnim meczem w tym sezonie dla Michaliny Liszewskiej, Magdaleny Wiszowatej, Klaudii Jadczak i Natalii Ossowskiej.

Zastąpienie czterech podstawowych zawodniczek Nike będzie sporym wyzwaniem, ale trener Dariusz Werpachowski wraz z zarządem klubu nie zamierzają się poddawać. Liczą na to, że pomoże zdolna młodzież, która tak dobrze radzi sobie w innych rozgrywkach, np. wśród kadetek. Jest już koncepcja na zastępstwo?

- Będziemy myśleć, ostatni weekend kwietnia jest turniej półfinałowy, jest to trzy dni przed maturą. Na część zawodniczek nie będę mógł liczyć, ale jesteśmy na to przygotowani. Mamy młodzież i myślę, że zarząd klubu dobrze zadecyduje w tej sprawie - mówi szkoleniowiec Nike.

Przypomnijmy, że siatkarki Nike Ostrołęka zakończyły już grę w rundzie zasadniczej III ligi. Ostrołęczanki odniosły 12 zwycięstw w 14 spotkaniach i według wstępnych wyliczeń powinny zająć drugie miejsce w lidze, gwarantujące awans do turnieju półfinałowego o awans do II ligi. Oznaczałoby to powtórzenie sukcesu sprzed roku, kiedy to zespół Nike też walczył o awans, tracąc szansę na niego dopiero w turnieju finałowym w Stargardzie Szczecińskim.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:43, 09 lutego 2017

syrng

powodzenia dziewczyny!!!!


...
09:53, 09 lutego 2017

kibicka

trzymamy kciuki!


...
17:51, 09 lutego 2017

piotr

Walczyć cały sezon zeby odpuścic w najbardziej oczekiwanym meczu... Matura to bzdura i lepiej było by dla nich odpoczyąć w postaci gry. Ale co ja tam wiem glupi jestem!


...
18:00, 09 lutego 2017

do piotr

ano jesteś głupi, jak but


...
22:19, 09 lutego 2017

e

szkoda, bo 4 najładniejsze wypadły :(


...
10:05, 10 lutego 2017

Kibic

Powiadasz najladniesze? A co to top model czy sport? Na pewno są do zastąpienia . Naszczescie te najbardziej grające zostają w drużynie. W was nadzieja!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.