MŚ Studentów w boksie: Prezes PZB odpiera zarzuty z Ostrołęki

Sporty walki 12 paĹşdziernika 2016 14 Komentarzy

Wracamy do sprawy, która wstrząsnęła ostrołęckim środowiskiem bokserskim. Zawodnicy Championa Ostrołęka nie pojechali na Mistrzostwa Świata Studentów, a prezes Waldemar Budziłek oskarżył o to prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Mamy odpowiedź prezesa PZB Zbigniewa Górskiego.

Wracamy do sprawy, która wstrząsnęła ostrołęckim środowiskiem bokserskim. Zawodnicy Championa Ostrołęka nie pojechali na Mistrzostwa Świata Studentów, a prezes Waldemar Budziłek oskarżył o to prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Mamy odpowiedź prezesa PZB Zbigniewa Górskiego.

Zbigniew Górski przyznaje, że podpisał się pod brakiem zgody na wyjazd ostrołęckich pięściarzy na Mistrzostwa Świata do Tajlandii. Jednak jak zaznacza, nie był to efekt jakiejkolwiek osobistej zemsty, o której mówił Waldemar Budziłek, zarzucając prezesowi także to, że w przeszłości nie pozwolił na jego wyjazd w roli trenera odnowy biologicznej na Mistrzostwa Świata do Kataru.

- Pan Budziłek był zatrudniony jako masażysta w Polskim Związku Bokserskim, gdyż tak chciał trener Zbigniew Raubo. Obecnie w boksie nie ma masażystów, a fizjoterapeuci i na MŚ do Kataru nie pojechał nie dlatego że ja nie chciałem, ale dlatego, że nie życzyli sobie tego zawodnicy - tłumaczy Zbigniew Górski, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Wróćmy jednak do ostrołęczan. Paweł Żarnoch i Kamil Ziemek po zwycięstwie w Akademickich Mistrzostwach Polski mieli jechać na mistrzostwa globu do Tajlandii. W Ostrołęce trwały przygotowania do wyjazdu, zawodnicy ciężko trenowali, ale kilka dni przed wyjazdem okazało się, że Polski Związek Bokserski nie ujął ich w kadrze na MŚ. Prezes Championa Ostrołęka Waldemar Budziłek przystąpił do ofensywy i oskarżył prezesa PZB Zbigniewa Górskiego. Ten wyjaśnia powody, dlaczego nie zdecydował się wysłać ostrołęckich pięściarzy na mistrzostwa.

- To był ciężki i silny turniej. Do Tajlandii pojechali uznani zawodnicy, wygrali łącznie jedną walkę i przywieźli jeden srebrny medal. Powiem szczerze, że nigdy w życiu nie słyszałem o zawodnikach Championa. Nie znam ich i nie wyrażę zgody by nieznani zawodnicy pojechali na Mistrzostwa Świata. Nie przyjechali na Mistrzostwa Polski, nic nie znaczą w polskim boksie, a mieliby reprezentować kraj na takiej wielkiej imprezie? Jeżeli medal, to musi być po walce, dlatego nie widziałem w kadrze zawodników, co bali się wyzwania na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Dzwonił do mnie mój kolega Mieczysław Mierzejewski i prosił mnie bym puścił ich do Tajlandii, jednak odmówiłem, bo to byłby skandal - mówi Górski w rozmowie z naszym portalem.

Prezes Polskiego Związku Bokserskiego na koniec zdecydował się na osobistą refleksję. - Nie żywię urazy do Waldka, życzę mu powodzenia i tego by jak najdalej zaszedł - zakończył. Na tym również i my kończymy zajmowanie się tą sprawą - wysłuchaliśmy obu stron, a ocenę całej sytuacji pozostawiamy naszym czytelnikom.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:59, 12 paĹşdziernika 2016

fan boxu

Ta sprawa to jakiś żart...chłopaki ciężko trenowali a teraz ich kosztem odbywa się hucpa. Jak chcą coś osiągnąć w boxie to raczej nie z ludźmi którzy nie potrafią pilnować formalności.  


...
13:15, 12 paĹşdziernika 2016

Czytelnik

P.Górski
Trzeba było się określić zaraz po mistrzostwach i stwierdzić że ich nie znasz.
A nie 3 dni przed wyjazdem i tym bardziej że były zapłacone pieniądze na ich wyjazd... Życzę sukcesów w przekretach!!!!😃


...
15:57, 12 paĹşdziernika 2016

kibic

a po co dzwonił Pan Mierzejewski do Pana prezesa w sprawie zawodników Championa i ską Pan mierzejewski miałwiedzę żę Ci zawodnicy nie jadą na turniej jak ich trenerzy i sami zainteresowani dowiedzieli się w ostatniej chwilimPan Górski mija się z faktami i prawdą i szkoda,że tak mało interesuje się klubami i nie zna tak wybitnych zawodników jak Żarnoch czy Ziemek.Żenada poprostu Panie prezesie żenada.


...
16:05, 12 paĹşdziernika 2016

milicja


nocne telefony,tajne telefony układy układziki i co tu szukac rebusik sam się rozwiązał podziekujcie mieciowi,pozdrawiam


...
16:24, 12 paĹşdziernika 2016

Janusz

brawo dla Pana Prezesa Górskiego. Nawet w Ostrołęce malo kto słyszał o takim klubie jak Champion. Niech sobie nie robią jaj a zawodnicy i tak wyszkoleni przez trenera Mierzejewskiego, pewnie dlatego za nimi obstaje.  


...
18:06, 12 paĹşdziernika 2016

boluś

P.Prezesie co ty robisz w związku że nie znaszmistrzów  


...
18:38, 12 paĹşdziernika 2016

Edek

Pan Mieczysław Mierzejewski jest szanowanym trenerem i nie mieszajcie go w jakieś zagrywki. Dzwonił bo chciał żeby byli jego podopieczni pojechali na MŚ. Zależało mu bardzo bo całym sercem jest za chłopakami. Pan Górski ma rację oni nie są wybitni żeby jechać na MŚ trzeba było trenować i startować a nie szukać winnych w prezesach ,mietkach, victorii. Oni przecież mają teraz wybitnych i klasowych trenerów 😁😁😁😁.  Zbliżają się teraz czujesz Mistrzostwa Polski seniorów to niech się wykażą ale nie nie daję im żadnej szansy na sukces. Mieliście za długie przerwy w blogowaniu żeby rywalizować z najlepszymi. To są fakty nie mity.  


...
18:52, 12 paĹşdziernika 2016

boluś

kto nie jest z mieciem to go zmieciem


...
18:52, 12 paĹşdziernika 2016

obiektywny

Co za żenada, jak taki Prezes może powiedzieć że nie zna zawodników? Toż to ku..a kpina po całości jest!!!! Pojechali na akademickie mistrzostwa polski wygrali a ten gamoń mówi że ich nie zna hehe tą wypowiedzią zrobił Pan z siebie kompletnego idiotę!!!! Wiadomo że pojechali ci którzy są bliżej koryta i co pokazali jeden dostał KO a drugi przegrał hehe a niestety mistrzowie nie pojechali ale oni jeszcze pokarzą na co ich stać, zobaczymy czy wtedy będzie ich ten pożal się prezes pamiętał. Pozdro dla Pawła i Kamila chłopaki my w was wierzymy😄  


...
20:00, 12 paĹşdziernika 2016

łaga czigi czigi

Jestem za tym, żeby pojechali na Mistrzostwa Polski. Są zdolni i będzie spoko.
:)


...
22:59, 12 paĹşdziernika 2016

Gość

Ciekawe co ci  bokserzy pokażą na mistrzostwach polski. Idę o zakład że medalu nie będzie  


...
23:14, 12 paĹşdziernika 2016

Gość

  napisał(a):
Ciekawe co ci  bokserzy pokażą na mistrzostwach polski. Idę o zakład że medalu nie będzie  

Barani łbie , CHŁOPAKI przeżywają dramat bo jakiś Mierzejewski myśli ,że ma patent na boks w Ostrołece i rzuca im kłody pod nogi, a ty  chcesz na nich robić zakłady? To ja się mogę założyc,że jestes jakimś zakompleksionym ,który nic nieosiagnał wychowankiem Mierzejewskiego


...
11:19, 13 paĹşdziernika 2016

;-)

Przeczytaj uważnie tekst, tu nie chodzi o formalności


...
22:39, 13 paĹşdziernika 2016

Józek

Powiem tak , wszyscy co piszecie i robicie awanturę jesteśmy wychowankowie P . Mieczysława.Jest tragedia, temu prezesikowi nie ufam. Sławni bokserzy jak Jerzy Kulej był zawodnikiem innego klubu niż Gwardia W-wa i nie wspominał że jest wychowankiem pierwszego klubu liczy się tylko to w którym zdobywa medale tak jest na całym świecie. Niech będzie kilka klubów bokserskich, ale powinno nas łączyć jedność i Ostrołęka, warto to zrobić koledzySerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.