zdjecie 1233
zdjecie 1233

Nasi reprezentanci na 93. PZLA Mistrzostwach Polski

Lekkoatletyka 24 lipca 2017 1 Komentarz

Reprezentanci naszego regionu wzięli udział w 93. Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 21-23 lipca w Białymstoku. Medal w sztafecie zdobyła Joanna Banach, rekordy życiowe pobili Daniel Gadomski i Magdalena Piątak, a Magdalena Żebrowska była blisko medalu w skoku w dal.

Wychowanka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska (obecnie Podlasie Białystok) zajęła piąte miejsce w finale konkursu skoku w dal. W najlepszej próbie osiągnęła ona wynik 6.08 m, a do brązowego medalu zabrakło jej sześciu centymetrów. Zwyciężyła Anna Jagaciak-Michalska z wynikiem 6.40 m.

O krok od medalu w biegu na 400 metrów przez płotki była Joanna Banach, pochodząca z Tatar gm. Kadzidło, a obecnie reprezentująca AZS AWF Kraków. W finale pobiegła ona w czasie 57.83, co było jej najlepszym wynikiem od dwóch lat. Dało jej to jednak czwarte miejsce, zwyciężyła Joanna Linkiewicz z AZS AWF Wrocław - czas równy 56 sekund. Upragniony medal Banach zdobyła jednak w sztafecie 4x400 m, ekipa AZS AWF Kraków zajęła drugie miejsce z czasem 3:31.51, ustępując jedynie koleżankom z Warszawy.

W biegu na 800 metrów bardzo dobrze spisał się Daniel Gadomski z UKS Siódemka Ostrołęka. Pobiegł on na rekord życiowy 1:52.43, co dało mu szóste miejsce w rywalizacji. Z kolei zawodniczka UKS Clan Ostrołęka Magdalena Piątak (na zdjęciu) zajęła 17. miejsce w biegu na 5000 m, bijąc rekord życiowy 19:12.54.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
15:51, 24 lipca 2017

a

Warto dodać, że Piątak biegła nie w swojej kategorii wiekowej tylko z zawodniczkami o 6 lat starszymi. :)  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.