zdjecie 8073

Murawska z rekordami i przepustką do Gyor

Pływanie 29 maja 2017 4 Komentarze

W dniach 18-21 maja w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu seniorów i młodzieżowców. Na mistrzostwach klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała Marysia Murawska. Osiągnięte przez nią wyniki dały jej kwalifikację do Gyor na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

Zawody w Kozim Grodzie były także przepustką na Mistrzostwa Świata juniorów w Indianapolis,Mistrzostwa Europy juniorów w Netanyi oraz letnią Uniwersiadę w Taipei.

- Wyjazd  do Lublina miał jeden cel,chodziło o osiągnięcie wyniku, który pozwoli 14-letniej Marysi Murawskiej zakwalifikować się na wyjazd na Europejskie Dni Olimpijskie Młodzieży w Gyor. Jest to międzynarodowa impreza sportowa rozgrywana co dwa lata w dziewięciu dyscyplinach takich jak lekkoatletyka, koszykówka, kolarstwo, gimnastyka, judo, tenis,siatkówka, żeglarstwo oraz pływanie.Brać w niej mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim - opisuje trener Andrzej Pyskło.

Już pierwszego dnia ostrołęcka pływaczka wystartowała na 50 m stylem dowolnym z czasem 27,22 bijąc rekord życiowy, który dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznika 2002-2003 na 39 startujących zawodniczek. Wynik ten jest również najlepszym czasem uzyskanym w tym roku w roczniku 2002/2003 według rankingu europejskiego, a – co najważniejsze – tym wynikiem Marysia Murawska zakwalifikowała się do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor (Węgry).

W sobotę, trzeciego dnia zawodów, Marysia swój pierwszy start miała na 100 m stylem motylkowym i osiągnęła czas 1:05,54 (rekord życiowy), odnotowała też drugi drugi start: na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:28,35 (rekord życiowy), zajmując w obu konkurencjach 25. miejsca.

W niedzielę – w ostatnim dniu zawodów – zawodniczka UKS Piątki popłynęła na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00.52, zajmując w swojej kategorii wiekowej drugą lokatę oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 27,80 bijąc rekord życiowy, który dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznika 2002-2003. Ten wynik jest również najlepszym czasem uzyskanym w tym roku w roczniku 2002-2003 według rankingu europejskiego. Igrzyska w Gyor odbędą się pod koniec lipca,więc przed pływaczką z Ostrołęki jest miesiąc wytężonej pracy,bowiem czekają ją zgrupowania w Dębicy i Lublinie. Trener Andrzej Pyskło jest niezwykle zadowolony z sukcesu swojej zawodniczki.

- Trzeba też pamiętać,że po Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) większą imprezą sportową jest już tylko olimpiada - mówi dumny trener.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
23:19, 29 maja 2017

Kibic

Brawo Marysiu, jesteś dumą Ostrołęki ?  


...
23:46, 29 maja 2017

MamRysia

Jestę


...
09:19, 30 maja 2017

:)

Gratulacje dla zawodniczki!
Ciężka praca przynosi  zasłużone owoce.
To wielki sukces dla ostrołęckiego pływania.
Trzymam kciuki za  Twoje dobre starty na Węgrzech:)


...
07:17, 31 maja 2017

xxx

Super, tak trzymać!
Jesteśmy dumni z tak młodego sportowca mieszkającego i trenującego w naszym mieście, który będzie reprezentował Polskę i Ostrołękę na zawodach tak wysokiej rangi.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.