Nie ma rzeczy niemożliwych! Kadetki Nike grają dalej

Siatkówka 10 stycznia 2015 Komentarzy

Kadetki Nike Ostrołęka po pierwszym meczu play-off z Esperanto Warszawa miały do rywalek całkiem sporą stratę i wydawało się, że awans do kolejnej rundy będzie sporym problemem. Nic bardziej mylnego - ostrołęczanki pokazały klasę w wyjazdowym meczu rewanżowym i zameldowały się w kolejnej rundzie.

Przypomnijmy, pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Esperanto 3:1, w tym ostatni set został przez warszawianki wygrany aż 25:7. Wygrana bilansem małych punktów była więc mało prawdopodobna, więc na rewanż podopieczne Dariusza Werpachowskiego pojechały z celem zwycięstwa bez straty seta.

Ostrołęczanki już w pierwszym secie pokazały, że są w stanie zwyciężyć cały mecz, wygrywając go do 22. Druga partia była kopią pierwszej i to siatkarki Nike, prowadząc 2:0, były bliżej triumfu. Stał się on faktem po trzecim secie, który ostrołęckie siatkarki wygrały do 19 i tym samym awansowały do kolejnej rundy play-off. Kolejnym rywalem Nike w dwumeczu będzie Legionovia Legionowo.

Esperanto Warszawa - Nike Ostrołęka 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)
pierwszy mecz: 3-0. Awans: Nike.