Nike Ostrołęka czwartą drużyną Mazowsza wśród kadetek

Siatkówka 20 lutego 2017 0 Komentarzy

Przegranym meczem z MOS Wola II Warszawa siatkarki Nike Ostrołęka zakończyły udział w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza kadetek. Podopieczne Tomasza Pakieły zajęły czwarte miejsce w województwie, ale zagrają w 1/4 finału Mistrzostw Polski.

Wszystko dlatego, że do rozgrywek centralnych nie mogą awansować dwie drużyny z jednego klubu, a na miejscach 1-3 znalazły się dwie ekipy MOS Wola Warszawa. Dlatego druga drużyna MOS-u musi ustąpić miejsca w 1/4 finału Mistrzostw Polski ekipie Nike Ostrołęka. MOS II ma jednak brązowy medal mistrzostw województwa, o czym zadecydował niedzielny mecz z Nike.

Zawodniczki MOS-u lepiej rozpoczęły ten mecz i wygrały pierwszego seta 25:20. W drugiej odsłonie warszawianki również były lepsze i zwyciężyły do 19. Podopieczne Tomasza Pakieły wróciły do gry w trzecim secie. Przez większość tej odsłony ostrołęczanki miały 1-2 punktowe prowadzenie, a w końcówce "odjechały" rywalkom i wygrały do 19. Było już tylko 2:1 dla MOS-u i nadzieja na medal wróciła. Niestety, tylko na chwilę, bo w czwartej partii siatkarki prowadzone przez Stanisława Lizińczyka pewnie wygrały 25:13 i to na ich szyjach zawisły medale brązowe. Nike na najgorszym dla sportowca miejscu - czwartym, ale za to z awansem do 1/4 finału MP.

Wyniki turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza kadetek - Mrozy (17-19.02.2017):

UMKS MOS Wola Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa II 3:2 (25:20, 22:25, 25:14, 18:25, 15:9);
OTPS Nike Ostrołęka - LTS Legionovia Legionowo I  0:3 (22:25, 23:25, 12:25);
LTS Legionovia Legionowo I - UMKS MOS Wola Warszawa II 3:0 (25:19, 25:16, 25:12)
UMKS MOS Wola Warszawa - OTPS Nike Ostrołęka 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:17)
UMKS MOS Wola Warszawa II - OTPS Nike Ostrołęka  3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:13)
LTS Legionovia Legionowo I  - UMKS MOS Wola Warszawa  3:0 (25:19, 25:11, 25:16)