Nike Ostrołęka w 1/4 finału Mistrzostw Polski!

Siatkówka 11 lutego 2018 0 Komentarzy

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka wywalczyły awans do turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski kadetek. W decydującym meczu barażowym ostrołęczanki pokonały Esperanto Warszawa 3:1.

Podopieczne Tomasza Pakieły w tym sezonie nie zajęły miejsca w najlepszej 'czwórce' na Mazowszu, ale los uśmiechnął się do nich, bowiem w wojewódzkim turnieju finałowym zagrały dwie drużyny Legionovii Legionowo. Przepisy mówią jasno: w 1/4 finału Mistrzostw Polski zagrać może tylko jedna drużyna z klubu, dlatego też zwolniło się jedno miejsce. MWZPS zdecydował o zorganizowaniu barażu pomiędzy drużynami, które odpadły w ostatniej rundzie play-off, czyli Nike Ostrołęka i Esperanto Warszawa. Mecz rozegrano w Ostrołęce, gdyż to Nike było wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej.

W hali Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 obejrzeliśmy spotkanie pełne zaciętej walki. Oba zespoły były dobrze przygotowane do meczu i po dwóch setach zapowiadały się spore emocje, bowiem najpierw prowadzenie objęły ostrołęczanki, ale po kolejnych 20 minutach było już 1:1. Na szczęście dwa następne sety należały już do gospodyń. Chwilę po ostatniej akcji ostrołęczanki mogły cieszyć się w tańcu radości. Nike zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!