zdjecie 266

OKLA z medalami Mistrzostw Mazowsza Młodzików

Lekkoatletyka 11 września 2015 Komentarzy

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka imponują dobrą formą w obecnym sezonie letnim. Nasi zawodnicy wywalczyli siedem medali podczas rozegranych w ostatnim czasie Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Bardzo dobre występy stały się udziałem podopiecznych trenera Roberta Brzuzego.

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka imponują dobrą formą w obecnym sezonie letnim. Nasi zawodnicy wywalczyli siedem medali podczas rozegranych w ostatnim czasie Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Bardzo dobre występy stały się udziałem podopiecznych trenera Roberta Brzuzego.

Złoty medal w pchnięciu kulą (5 kg) wywalczył Oskar Żebrowski z wynikiem - 13.62 m. W drugiej konkurencji rzucie dyskiem (1 kg) Oskar z wynikiem 39.22 m zdobył srebrny medal. Oba wyniki to nowe rekordy życiowe. Z dwoma srebrnymi medalami z imprezy powrócił Damian Niedźwiecki, który zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą (5 kg) - 13.40 i rzucie oszczepem (600 g) - 46.23 m.

W drugiej z wymienionych konkurencji poprawił swoje najlepsze osiągnięcie w karierze. Ponadto kolejny z podopiecznych trenera Roberta Brzuzego - Patryk Niedźwiecki - w biegu na 100 m uzyskał czas 13.26 s, a Seweryn Biedrzycki - 12.85 s w eliminacjach i 13.03 s w finale B. Złoty medal w zawodach wywalczył podopieczna trenera Katarzyny Szuster - Maria Gawrych, która w rzucie dyskiem (0,75 kg) osiągnęła wynik 37.03 m. To trzeci obecnie rezultat na krajowych listach. Dobre wyniki osiągnęli również zawodnicy prowadzeni przez Konrada Szustera, ale uplasowali się poza podium rywalizacji: Wiktoria Chełstowska w pchnięciu kulą (3 kg) zajęła szóste miejsce z wynikiem 9,23 m, Sandra Szymczyk w tej samej konkurencji była siódma z wynikiem 9.20 m (rekord życiowy), a Kamila Kobrzyńska uplasowała się na dziesiątym miejscu - 6,65 m.

Udanie w zawodach rywalizowały również podopieczne trenera Bartosza Witkowskiego. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Olewiecka w biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskała 13.20 s, a w finale 13.22 s. Mimo, że uzyskała ten sam czas, co zwyciężczyni przez analizę fotokomórki zajęła drugą lokatę. W konkursie skoku w dal srebrny medal z wynikiem 4.63 m zdobyła Karolina Pyskło. W zawodach po nowe rekordy życiowe sięgnęły: Katarzyna Butler w sprincie na 100 m - 13.77 s i na 300 m z czasem 44.21 s zajęła czwarte miejsce. Wiktoria Orzoł w biegu na 600 m z wynikiem 1.46.30 zajęła piątą lokatę.

/laostroleka.pl/

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.