OKLA zwycięża podczas biegania w Rybienku Leśnym

Lekkoatletyka 13 listopada 2015 Komentarzy

Rybienko Leśne okazało się szczęśliwą miejscowością dla lekkoatletów OKLA Ostrołęka. To właśnie w tej miejscowości w gminie Wyszków wzięli oni udział w biegach przełajowych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi reprezentanci zdominowali kategorię uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Aleksandra Gruz (fot. eOstroleka.pl)

Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych i na zróżnicowanych dystansach. Na 800 metrów pobiegły dzieci do 13. roku życia, 1000 m przebiegli uczniowie gimnazjum, dystans 1500 metrów przeprowadzony został w kategorii szkół ponad gimnazjalnych. W kategorii open bieg toczył się na dystansie dwóch kilometrów.

Zawodnicy OKLA Ostrołęka znakomicie spisali się w biegu na 1500 metrów. Wśród chłopców wygrał Mateusz Grabowski, wyprzedzając dwóch biegaczy z CEZTU Kopernik - Piotra Machnowskiego i Przemysława Czubaka. Kapitalnie pobiegły także ostrołęckie dziewczęta - triumfowała Aleksandra Gruz, natomiast drugie miejsce zajęła Aleksandra Ptak, wygrywając walkę o srebrny medal z Natalią Groszyk z CEZTU Kopernik.

Na najlepszych zawodników czekały pamiątkowe dyplomy i puchary, każdy z uczestników biegu otrzymał również medal od przedstawicieli Związku Piłsudczyków.