Olimp Ostrołęka z drugą wygraną w I lidze [ZDJĘCIA]

Siatkówka 04 listopada 2016 Komentarzy

Kadeci UKS Olimp Ostrołęka odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Lucjana Łomacza w I lidze mazowieckiej grają "w kratkę", lecz starcie z drugim zespołem MOS Wola Warszawa wygrali dość pewnie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Przed czwartkowym spotkaniem ostrołęczanie mieli już za sobą pięć spotkań w I lidze mazowieckiej. Gracze odnotowali jedno zwycięstwo (3:2 z Metro II Warszawa) oraz cztery porażki (1:3 z Camperem Wyszków, 1:3 z Czarnymi Radom, 0:3 z MOS Wola I Warszawa i 0:3 z MKS MDK Warszawa). Rywale nie zdobyli do tej pory nawet seta, stąd za faworyta należało uważać gospodarzy.

Sprawdziło się to w pierwszym i drugim secie. Ostrołęczanie mieli przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pokonali swoich przeciwników do 19 i 20. Trzeci set przebiegał według podobnego scenariusza, lecz od stanu 17:14 goście zaczęli poczynać sobie odważniej. Dało to efekt w końcówce tej partii, przyjezdni wygrali na przewagi i poczuli wiarę w swoje umiejętności.

Siatkarze MOS-u w okrzykach po trzecim secie zakładali scenariusz "jak Legia w meczu z Realem". Nie było im to jednak dane, choć trzeba przyznać, że byli o krok od wyrównania stanu meczu. MOS prowadził 24:22, ale końcówka należała do gospodarzy. Po świetnym bloku Malinowskiego gospodarze rzucili się sobie w objęcia - 28:26 i w całym meczu 3:1. Po spotkaniu trener gości Łukasz Janicki miał spore pretensje do sędziów. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż wynik "szedł na styk" i każda sytuacja budziła sporo emocji.

Kolejne spotkanie kadetów Olimpu już w sobotę 5 listopada o godz. 11.00 w hali Gimnazjum nr 1 przy ul. Hallera. Rywalem ostrołęczan będzie Camper Wyszków.

Olimp Ostrołęka – MOS Wola II Warszawa 3:1 (25:19, 25:20, 25:27, 28:26)

Olimp: 2. Boryszewski, 5. M.Brzozowski, 6. J.Krawczyk, 7. D.Milewski, 8. M.Krejszeff, 9. P.Pyskło, 10. R.Malinowski, 11. M.Murawski, 12 M.Ziemiński, 13. K.Kowalski, 14. H.Zyra, 15. K.Balcerzak. Trener: L. Łomacz.

MOS 2: 1. K.Kulesza, 2. L.Bieliński, 3. M.Pielasa, 4. S.Abramczyk, 7. G.Molsa, 10. G.Sucharski, 12. M.Kulik, 13. P.Krzyżanowski, 14. M.Drobek, 16. M.Czaplicki, 18. T.Maliszewski, 19. B.Robak, 20. J.Warszawski. Trener: Ł. Janicki.