Osiem goli w Rzekuniu! Rzekunianka lepsza od Jutrzenki Unieck [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 22 sierpnia 2016 Komentarzy

Aż osiem bramek padło w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu w Rzekuniu. Miejscowa Rzekunianka pokonała Jutrzenkę Unieck 5:3 w meczu 1. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Piłkarze prowadzeni przez trenera Łukasza Załęskiego rozegrali kapitalną pierwszą połowę.

Bartosz Pędzich (z prawej) strzelił dwa gole dla Rzekunianki

Strzelanie na boisku przy Miłej w Rzekuniu rozpoczął Kamil Gontarz, w 14. minucie pokonał on Kamila Leśniewskiego i otworzył worek z bramkami dla Rzekunianki w sezonie 2016/17. W 28. minucie było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Przemysław Olbryś. Jeszcze przed przerwą skutecznością błysnął najskuteczniejszy gracz Rzekunianki z ubiegłego sezonu - Bartosz Pędzich. Strzelił on gole w 32. i 40. minucie, ustalając wynik pierwszej połowy na 4:0. Tym samym zespół z powiatu ostrołęckiego praktycznie zapewnił sobie wygraną.

W drugiej połowie do głosu doszli goście. W 62. minucie bramkę strzelił Patryk Baczewski, a na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry zrobiło się nerwowo, gdyż gola na 2:4 zdobył Łukasz Szelągiewicz. Co ciekawe, goście strzelili gola w "dziesiątkę", gdyż w 73. minucie czerwoną kartką został ukarany Mateusz Wagner. Na szczęście w pierwszej minucie doliczonego czasu gry piątą bramkę dla Rzekunianki zdobył Daniel Przywojski. Nie był to koniec strzelania - w 93. minucie gola dla gości, a jednocześnie ustalającego wynik meczu zdobył Szelągiewicz i Rzekunianka wygrała z Jutrzenką 5:3.

Rzekunianka Rzekuń - Jutrzenka Unieck 5:3 (4:0)

⚽ 1:0 Gontarz '14
⚽ 2:0 Olbryś '28
⚽ 3:0 Pędzich '32
⚽ 4:0 Pędzich '40
⚽ 4:1 Baczewski '62
⚽ 4:2 Szelągiewicz '83
⚽ 5:2 Przywojski '90+1
⚽ 5:3 Szelągiewicz '90+3

RZEKUNIANKA: Tyszka - Białczak, Załęski, Gontarz (55' Il), Olbryś (60' Obuchowicz), Wysocki, Wierzbowski, Lutrzykowski, Wołejszo (60' Przywojski), Choroszewski, Pędzich (72' Gocłowski).