Ostrołęckie WOPR na podium krajowego Grand Prix

Inne 30 kwietnia 2016 Komentarzy

II Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym okazało się szczęśliwe dla reprezentantów Ostrołęki. Pisaliśmy już o sukcesach ostrołęczan w tych zawodach, lecz to jeszcze nie koniec laurów zdobywanych w Rybniku. Dobrą formę zaprezentowali także ratownicy Ostrołęckiego WOPR.

W klasyfikacji  medalowej Ostrołęckie WOPR zajęło trzecie miejsce z taką samo ilością złotych medali co WOPR Ruda Śląska - zwyciężyła drużyna CKS Szczecin.

Najlepiej z ostrołęckiego klubu startowała Julia Bożomańska, która nie dała szans rywalkom we wszystkich trzech konkurencjach i zdobyła złoto w konkurencji 50m ratownik, 100 m holowanie i 100 m z pasem ratowniczym. Julia otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki już po raz drugi w tym roku, wcześniej taki zaszczyt spotkał ją w Rudzie Śląskiej.

Z sukcesem powrócił także Rafał Majkowski, zdobywając złote medale w konkurencjach 100 m holowanie i 100m z pasem ratowniczym oraz brąz w konkurencji 50 m holowanie manekina. Te wyniki dały mu puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej.

Z nowymi rekordami wrócili pozostali zawodnicy Ostrołęckiego WOPR - najbliżej podium był Kamil Bojarski, który zajął piąte miejsce w konkurencji 100 m holowanie. Mateusz Śniadała w klasyfikacji końcowej zajął piąte miejsce, a Kamil był szósty. Po przebytej chorobie dobrze wystartował Bartek Białobrzewski, ale tym razem rywale byli mocniejsi.

- Nie kryję zadowolenia ze startów moich zawodników - mówi Jakub Janczewski, prezes Ostrołęckiego WOPR. - Dorobek medalowy naszego klubu w Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym to obecnie 151 medali, w tym 64 złote, 37 srebrnych i 50 brązowych.

Przypomnijmy, że w rybnickich zawodach formą błysnął także wychowanek trenera Włodzimierza Janczewskiego Karol Bojarski. O występie zawodnika CKS Szczecin przeczytać można w naszym serwisie.