Ostrołęczanin Grzegorz Łomacz zagra w finale Mistrzostw Świata! Wielki sukces polskich siatkarzy

Siatkówka 10 września 2022 5 Komentarzy

Fantastyczny mecz obejrzeli kibice w półfinale siatkarskich Mistrzostw Świata, w którym Polska zmierzyła się z Brazylią. Finalistę wyłoniono po niesamowitych pięciu setach.

Pierwszego seta 25:23 wygrała Brazylia, ale w kolejnych dwóch odsłonach zdecydowanie lepsi (do 18 i 20) byli Polacy. W czwartym secie biało-czerwoni nie zdołali przełamać dobrej gry Canarinhos i skończyło się 25:21 dla Brazylii. W tie-breaku obejrzeliśmy prawdziwy horror.

Polacy prowadzili już 7:4 po kontrze Kurka, ale Brazylijczycy doprowadzili do wyrównania 7:7. Po tym, jak Kurek uderzył w aut, Brazylijczycy prowadzili 11:10 i mieli w górze piłkę, ale Leal przestrzelił w aut. Semeniuk trafił na 12:11 i już tylko trzy punkty dzieliły Polaków od finału. Ale wówczas Leal się nie pomylił i było 12:12. Chwilę później ten sam zawodnik... zepsuł zagrywkę.

Na 14:12 piłkę skończył Śliwka i hala eksplodowała, mieliśmy piłki meczowe. Po chwili 15:12 i awans do finału Mistrzostw Świata. Jedno jest pewne - ostrołęczanin Grzegorz Łomacz odniesie kolejny wielki sukces w swojej karierze w postaci medalu Mistrzostw Świata.