zdjecie 8073

Ostrołęczanka reprezentowała kraj na wielomeczu w Atenach

Pływanie 18 kwietnia 2017 0 Komentarzy

W dniach 6-10 kwietnia w Atenach odbył się juniorski wielomecz pływacki krajów Europy Środkowej. Na 50 metrowej pływalni rywalizowały ze sobą zawodniczki urodzone w latach 2002, 2003 oraz zawodnicy z roczników 2000, 2001 z Grecji, Ukrainy, Szwajcarii, Austrii, Turcji, Izraela, Finlandii, Bułgarii, Czech, Cypru i Polski. W kadrze Polski nie zabrakło akcentów ostrołęckich.

W gronie zawodniczek kadry juniorskiej nie zabrakło zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka Marii Murawskiej. W trakcie dwudniowych zawodów na obiekcie w Atenach Marysia startowała w jednej konkurencji indywidualnej na 100 m stylem dowolnym zajmując 9. miejsce (była jedyną 14-letnią pływaczką w tym wyścigu) oraz w trzech sztafetach na 4x100 m stylem zmiennym, 4x200 m stylem dowolnym, zajmując kolejno 6. i 4. miejsce. Zawodniczka z Ostrołęki była też o krok od medalu w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (Murawska, Mielczarek, Raszczuk, Knop) zajmując 4. lokatę ze stratą do trzeciego miejsca wynoszącą jedynie 0.07 sekundy.

Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zgromadziła 200 punktów i stanęli na najniższym stopniu podium. Łącznie nasi rodacy przywieźli z tej imprezy 15 medali w tym pięć złotych. Warto dodać, że wśród opiekunów reprezentacji kraju był trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło.

- Chociaż  Marysi nie udało się zdobyć żadnego medalu,to jednak wyjazd ten zaowocował zdobyciem wielu cennych doświadczeń oraz umożliwił zawarcie nowych znajomości z koleżankami i kolegami z innych reprezentacji. Piękna i gościnna Grecja na zawsze pozostanie w naszej pamięci - mówi trener Pyskło.

To nie koniec dobrych informacji. Marysia Murawska została powołana na wielomecz reprezentacji Polski juniorów który odbędzie się 13-14 maja w Bratysławie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.