Świetny występ Marii Murawskiej w kadrze narodowej!

Pływanie 15 grudnia 2016 2 Komentarze

Maria Murawska z UKS Piątka Ostrołęka zaliczyła bardzo dobry występ w reprezentacji Polski na wielomeczu pływackim juniorów, który został rozegrany 9-11 grudnia na długim basenie w słowackich Koszycach. Ostrołęczanka zdobyła trzy medale: srebrny i dwa brązowe.

Maria Murawska z UKS Piątka Ostrołęka zaliczyła bardzo dobry występ w reprezentacji Polski na wielomeczu pływackim juniorów, który został rozegrany 9-11 grudnia na długim basenie w słowackich Koszycach. Ostrołęczanka zdobyła trzy medale: srebrny i dwa brązowe.

W wielomeczu udział wzięły reprezentacje Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. W trakcie trzydniowych zawodów Maria Murawska startowała trzykrotnie indywidualnie oraz dwukrotnie w sztafecie. Już pierwszego dnia nasza pływaczka uzyskała rekord życiowy na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00,07, kończąc wyścig na 8. miejscu.

Na koniec pierwszego dnia wspólnie z koleżankami z reprezentacji Polski (Knop,Kaniak,Trambowicz,Murawska) wystartowała na 4 x 100 m stylem zmiennym. Czas 4:23,20 pozwolił na zajęcie trzeciego miejsce z nowym rekordem życiowym.

Kolejnego dnia zawodniczka UKS Piątka wystartowała w swoim koronnym dystansie 50 m stylem dowolnym. Uzyskała czas 27,50, zajęła trzecie miejsce i pobiła swój rekord życiowy.

W popołudniowej sesji Murawska wystartowała na 100 m stylem motylkowym, osiągnęła czas 1:05,34 i z rekordem życiowym zajęła 11. miejsce. W ostatnim dniu zawodów pływaczka z Ostrołęki wystartowała z koleżankami z reprezentacji Polski (Murawska,Jabłońska,Mielczarek,Knop) na 100 m stylem dowolnym. Czas naszych kadrowiczek to 3:58,64, co dało trzecie miejsce ze stratą niecałej sekundy do zwycięskiej sztafety.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
08:33, 16 grudnia 2016

Fan pływania

Szacun dla autora za patriotyzm lokalny, który nie dodał, że jednak gwiazdą polskiej reprezentacji w kategorii kobiet była Aleksandra KNOP też rocznik 2003. Indywidualnie TRZY REKORDY POLSKI, a wspomniane przez autora medale zdobyte w sztafecie (analizując osiągnięte czasy) wygląda, że wkład OLI był o wiele bardziej znaczący, chociaż ona nie jest sprinterką. No cóż nie wszyscy bohaterowie są właściwie dostrzegani. Tym niemniej gratulacje dla Marysi też się należą.


...
16:24, 16 grudnia 2016

pływak

A w jakim klubie trenuje wspomniana powyżej Ola Knop?
Który z ostrołęckich klubów ma taką mistrzynię i nie chwali się jej sukcesami?
A może  trenuje gdzieś w okolicznych miastach?
Tak dobrze poinformowany autor poprzedniego komentarza może więc zająć jej odszukaniem i  trenowaniem.
A jeśli dziewczyna  jest z innego miasta, to chyba oczywiste, że nie piszą o niej ostrołęckie portale.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.